Okunma

Foxconn Türkiye Kime Çalışacak?


02 Aralık 2010 Perşembe 13:30
Foxconn Türkiye Kime Çalışacak?

Teknoloji fabrikası Foxconn‘un ülkemizde bundan sonra faaliyet göstereceğiyle ilgili duyumlar sektörü takip edenler tarafından bir süredir biliniyordu.(Intel Sandy Bridge ShiftDelete.Net’te)

Foxconn’un Çorlu‘da  açılacak olan fabrikası yapılan açıklamaya göre, 2011 Şubat ayında hizmete girecek. Çin’de Apple‘dan IBM‘e kadar geniş çapta bir kitle için üretim yapan firmanın ülkemizde kimlerle çalışacağı büyük merak konusuydu.

 

 

Üçüncü Büyük Üretim Burada Olacak

Bu meraklı bekleyiş dün sonuçlandı. HP yöneticileri yaptıkları açıklamayla Foxconn’un ilk üretimi kendileri için yapacağını belirtti. 5 yıldır bu fabrikanın ülkemizde açılması için büyük çaba gösterdiğini söyleyen, HP yönetimi bölgedeki güçlerinin bu sayede artacağını da basın mensuplarına bildirdi.

Foxconn Türkiye, HP için yılda 2 milyon 400 bin adet Türk Malı (TM) damgalı masaüstü PC üretecek. Fabrikanın açılmasıyla birlikte Çorlu, HP’nin dünyadaki üçüncü önemli üretim merkezi haline gelecek.

:: Sizce Foxconn Türkiye ülkemizdeki çalışanlarıyla ‘intihar etmeme’ anlaşması yapacak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Foxconn Türkiye Kime Çalışacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Foxconn Türkiye Kime Çalışacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Foxconn Türkiye Kime Çalışacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "