Corona virüsü, bu sefer indirim kuponu oldu!


19 Mart 2020 Perşembe 23:00
Corona virüsü, bu sefer indirim kuponu oldu!

Dünya, Corona virüsü pandemisi tarafından endişeli hissederken, siber suçlular yapacaklarından geri kalmayarak insanları kötü amaçlı yazılım yüklemesi için kandırmanın yeni yollarını bulmaya devam ediyorlar.

Güvenlik firması Checkpoint tarafından yapılan son araştırmaya göre, bilgisayar korsanları Deep Web‘de kötü amaçlı yazılımları satmak için “COVID-19” kodunu kullanıyor. Örneğin, aşağıda “Yüzde 15 Corona virüsü indirimi” ile 300 dolara satılan bir Facebook hesabının hacklenmesi için pazarlık yapıldığı gösteriliyor.

Deep Web’de “Corona virüsü indirim kodu” ile pazarlanan bir Facebook hesabı

Checkpoint’teki araştırma ekibi ayrıca, Corona virüsle ile ilgili alan adlarında hızlı bir artış olduğunu tespit etti. Bunlardan 6.000’i geçen hafta tescil edildi. Güvenlik firması, son üç hafta içinde kaydedilen Corona virüsü tabanlı alan adından, yeni kaydedilen alanlardan yalnızca 93 (% 0.8) alan adının kötü amaçlı olduğunu belirtti. Ancak 2.200’den fazla sitenin (% 19) hâlâ şüpheli olduğu tespit edildi.

Checkpoint grafiği

Ayrı bir araştırmada, başka bir güvenlik şirketi Zscalar, dolandırıcıların sahte ev test kitleri ve COVID-19’dan koruduğunu iddia eden uygulamalarla ilgili site oluşturduğunu belirtti. Ayrıca siber suçlular, kimlik avı saldırılarını gerçekleştirmek için URL’nin bir parçası olarak ‘Corona’ veya ‘Covid’ kullanıyorlar. Bu saldırganlar insanlardan e-posta kimlik bilgilerini girmelerini ve bilgisayarına yönlendirmelerini istiyor.

Sahte bir Corona virusu programı

Bu ayın başlarında, siber korsanlar veri çalmak veya şantaj yapmak için Corona virüsü haritalarını nasıl kullandıklarını anlatmıştık. Bu nedenle, bilgi almak veya sağlıkla ilgili cihazlar satın almak için güvenilir kaynaklara gitmeniz önerilir. Ayrıca, tanımadığınız birinden dosya indrimekten mutlaka kaçının.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Corona virüsü, bu sefer indirim kuponu oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Corona virüsü, bu sefer indirim kuponu oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Corona virüsü, bu sefer indirim kuponu oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar