Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti!


28 Mart 2019 Perşembe 17:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti!

Uzun bir süredir merakla beklenen yerli otomobil hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yerli otomobil geliştirme sürecinin yavaş ilerlediğini belirtti.

Erdoğan yerli otomobil için: “Ya yapacaklar ya da hesaplaşacağız.” dedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştuğu oturumda yerli otomobil hakkında açıklamalarda bulundu. Yöneltilen soruya karşılık yerli otomobilin geliştirilmesi noktasında 5 büyük şirkete her türlü desteği ve teşviği verdiklerini söyledi.

Buna rağmen işi hafiften aldıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı, sert konuştu ve “Artık bizim buna tahammülümüz yok.” dedi. Konuşmasına “İstediğim şey belli. Bizi oyalamasınlar. Yoksa başka arayışlar içine girme zorunda kalacağız. Biz bir an önce adımı atacağız. Gerekirse yurt dışından yatırımcılar bulacağız, Türkiye’den de ortak yatırımcılar vereceğiz.” ifadeleriyle devam etti.

Yerli otomobili üretecek konsorsiyumun üyeleri olan Anadolu Holding, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding, 2 Kasım 2017 tarihinde protokolü imzalamıştı. Buna yönelik olarak “Biraz gevşeme var. Şu seçimlerin ardından bunları masaya yatıracağız. 5 önemli firma imzaları attı. İmzayı attınız, başlayacaksınız. Ya başlayacaksınız ya başlayacaksınız. Başlamazsanız hesaplaşacağız.” şeklinde konuştu.
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

53 yorum - “Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben inanıyorum yapılıcak tabi bunun yapılmasını isteyenden çok yapılmamasını isteyen daha fazla,şahsen çok güzel Alman Fransız malı alacağıma her koşulda Türk malı almayı tercih ederim..umarım yaparlar ve umarım bir tane bende satın alabilirim.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Aklınız mı var da yerli otomobil yapacaksınız. Ver paraları yesinler.. Bu ekibi dağıtmalı.. Bunlar başka şirketlerden de para alıyorlardır.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu yerli otomobilin başlamalarını en çok Erdogan istiyor , yurtdışından gelen araçlardan o kadar vergi alıyor, adam neden yerli otomobil cikartsin ki ???

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Saman ithal edelim

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Kimseyi baş tacı yapmayın. Düne kadar reis kelimesine kıl olanların bugün ağızları reis yalaması oldu! Demogoji yapıyorsunuz,Sonra ya hain çıkıyor ya kaçıyor arkasında duran kimselerden tık ses yok?
  Daha düne kadar cem uzanı yere göğe sığdıramıyordunuz adam gitti biride arkasında gittide ben hala kendisini destekliyorum demedi! işine nasıl gelirse öyle davranıyorsunuz!
  Bizzat yakınen takip ettiğim bu Yerli otomobil projesinde Firmalara zorla imza attırıldı bizzat yakınen takip ettiğim bu işte Zorlu’nun buna yanaşmadığını benim işim bu değil dediğini ama Vestel Markası ile tehtid edildiğini Kendiside söyledi ama yayınlanmadı işte .
  Şimdide hemen olacak die baskıcılık anlayışına bir yenisini ekleyip burda Reiscilere Gurur aşılıyor!
  Kula Kulluk etmeyin

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Sayın Erdoğan avrupaya suriye mültecisi konusunda da böyle restler çekiyordu sınır kapılarını açarızlar vardı amerikaya gelen restler vs. hangisi gerçek oldu acaba dediklerinizin arkasında durmayı öğrenemediğiniz sürece yük milletin sırtına biniyor sabrın da bir sınırı vardır her şeyi seçime bırakmamayı öğrenin bence.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Senin bu vatanda yaşamadığın ortada hain

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok iyi

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Zamanı gelince herşey olur

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Ee ne yapağ

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  2019 son çeyrek tanıtım denmişti zaten ta en başında boşa gevelemeyin, cenevrede bir araba tanıtılınca ertesi gün bayiye mi gidiyor, yeter ki sallıyım kafasındasınız, kindarsınız.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  ya aklımız uckurda yao ne arabası çin uzaydan altın getiriyor biz da baş örtüsünü konuşuyoruz erdoan olmasaydı çok geride olcadık bunu bir tarafa bırakın turkiye diye bisey kalmayacaktı illet ittifakı görmuyormusun

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  lafla peynir gemisi yürümez. Fırça mış falanmış hikaye malesef yıllar geçti elle tutulur gözle görülür bir şey yok yani araba işi yılan hikayesi adam gibi wle alacak kimsede yok.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Nedense hersey secimden sonra yapilacak, bir ilk yapinda birseyide secimden once halledin.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bu tip şeyler tarih boyunca seçim sonrasına bırakılır ama adamlar güvenilir is

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Ulan gören de tarih boyunca demokratik devletler vardı da herkes oy kullanıyordu zannedecek. Hatta Fatih Sultan Mehmet falan %70’le başa gelmiş. Hahahaha…

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   empati yapma kapasiten olsaydi böyle soru sormazdin bile.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Ki kiW

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Sırf reis söyledi diye zoruna giden kolpalara sözüm: onun ettiği laf size her daim ağır gelir. Hazımsızlık yapar. Uzak durun reisten. Mümkünse bi bitin artık. Bitin yav bitin. Tükenin. Lüzumsuzlar topluluğu.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Helal olsun kardeşim.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Dostum belki farkında değilsin ama lütfen çıkart artık şu yandaş gözlüğünü lütfen tarafsız bakmaya çalış olaya. Her seçim arefesi bir yerli uçak yerli otomobil muhabbetiyle gaz veriyor senin reyisin. İnsanların umutlarıyla oynuyor sadece umutlar olsa ne güzel milyonlarca dolar şimdiden bu konsorsiyum üyesi firmalara aktarıldı bile. Mantıklı düşün senin benim verdiğim vergiler paralar sırf senin reyisinin iyi anlaştığı insanlar diye onların cebine girdi. Bu hak yemek bu haram bu kul hakkı değil mi? Biz azalarak bitersek siz hiç bir şey üretmeyenler üretmemeye ve reyisinizin söylediklerini yapmaya devam edeceksiniz. Üreten insan kalmayınca reyisin para toplayacağı kimse kalmayacak sadece dağıttıkları kalınca ne olacak sanıyorsunuz. Lütfen kendinize gelin.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Söylenen hepsi yapıldı yapılıyor yapılacak ne yandaşı

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Onca şirket bir araya gelmiş onca destek verilmiş ünv. ler sürekli teknolojik gelişim ile destek versin sen dört tekeri yapama. Reis baştan sona haklı. Madem yemiyordu yatmayacaktın bu işin altına

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Babayiğit die seslendi kimse çıkmadı! E ne olduda bir anda Bu Türkiyenin en büyükleri bir anda bir araya geldide İmza atıldı?
   Önce güzelce izle gündemi ardından konuş. Bir tane googleye yazda bir oku bakalım Zorlu nun yaptığı açıklamaları Nasıl ne şartlarda imza attılmak zorunda bırakılmış kendi açıklamalarını bir izle. Hatta ve hatta Bir tane daha araştırma yapta Gir googleye Zorlunun manisadaki fabrikasının aynından kurmak istediğinde verdiği cevapları ardından BOSH misillemesiyle yediği ayarı bir bil ardından yazını zaten ya sileceksin yada düzeltecesin.
   Saygılar Sevgiler

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Ford un yüzde 50 si koç holdinge ait ana fabrika yanında yüzlerce ufak fabrikalar kurulmuş direksiyondan bijon somununa kadar Türkiye ‘de üretiliyor kimse gurur duymuyor Transitleri tasarlayan mühendisler Türk kimse gurur duymuyor tamamen yerli kamyon motorlarımızı çine satıyoruz kimse gurur duymuyor koç holding gibi 10 tane daha girişimci lazım bu ülkeye çinli araba üreticisi bugün mini nın yarı hissesini aldı adamlar seviniyor artık çin markası olcak diye bizde Türk üretimi Ford var hissesi yarı yarıya bizim kimse tınlamıyor

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bizim icimizdemi Türk görünümlü ingilizler hicbirzaman yerli ve milli icadlari begenmiyecek ve desteklemiyecektir. Twitterde de burdada heryerde Türkler dalga konusu oluyor hep. Trolleyip alay ediyorlar. Cakma vatanseverlerle dolup tasmis heryer. Bunlarin oldugu ortamlarda gerilmeden konuya odaklanmak mümkün degil.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Bunu toplumun gözüne zamanında sokmadılarda ondan Bilmiyor insanımız araştırmıyor ne verilirse yutturulursa onu alıyor. Adamlarda zeka küpü nasıl bal şerbet verilir onu iyi biliyor.
   Kaç yıldır Aksarayla kamyon üretiyoruz 0 ‘dan yerli milli.
   Ama politk olarak o yapılmış eskimiş bize yeni bir millilik kazandıracak bir proje ile geliyorlar millette REiisssss, imparatorrr , Peygammmberr gibi itamlarla alkışlıyor.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  bizim milletin büyük bölümünde batı medeniyeti karşısındaki ezikliği ve bunun doğurduğu aşağılık kompleksi , aşağıdaki yorumların bir çoğunda bunun belirtileri görülmekte

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  e nolcak bu ülkede zaten herkes vaad ettiğini yapıyor mu?
  bence açıklama ironik olmuş.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Her seçim öncesi söylenen yalanlar dan biri

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Biz Bi ateşi bulalım oradan taş devri sonra cilalıtaş derken orta çağa kadar geliriz

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Her şey bitti, karnımızı uygun fiyatlarla doyuruyoruz ya, bir arabamız eksik kaldı…

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   araba yapabilirsen karnın da gözünde doyar

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   eksiğimiz çok belki ama arabamız eksik, olmalı

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Hahahajsjwjsjwwjwj haykırdım sözde 2018 de milli otomobilimiz yollardaydı

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Senin gibi insanlar hiçbir şeyi haketmiyor kanka emin ol ya.

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  yaw he he

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok yüksek miktarda bir yatırım gerekiyor Birde dünya çapında piyasalarda pay elde etmesi lazım biz ilk önce tarım ı hayvancılığı canladıralım ondan sonrası kolay zaten

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Yatırım var ama zaten tank, helikopter, iha, siha yapan bir ülkenin hayli hayli araba yapması gerek.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   yıllardır tarım hayvancılık biras rasyonel düşün adamlar uçak ta yapıyor hayvancılık da ama bizim hayvanlar hala tarımda

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   yıllardır tarım hayvancılık biras rasyonel düşün adamlar uçak ta yapıyor hayvancılık da ama bizim hayvanlar hala tarımda

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  gön der gelsin sen gön der bas ses ver sin

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Hayret muhalefet zihniyetliler yorum yazmamış

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Senin yalaka zihniyetinin…

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Seçimlerden önce bu tür hayal vaatlere alıştık da ondan. Ama görüyorum ki sen şu koyun zihniyetinden bi’ türlü kurtulamamışsın. Yazık, yazık…

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Sizinkilerde verdikleri vaatleri hemen yerine getiriyorlar zaten.

   2. Ziyaretçi dedi ki:

    teclado turco

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha başlamamışlar yani? Şaka gibi.

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Konu ne olursa olsun, sürekli tehdit ederek yönetmeye çalışıyor. Tamamen gücün, şatafatın esiri olmuşlar. Her gün ekonominin tepetaklak olduğu piyasada kim neye adım atsın, neye elini sürsün?

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Kasıtlı olarak yavaşlatılır veya bilerek yapılmazsa hangi dilden konuşulur sence ? En basitinden sen bir fabrika işletiyorsun ve işçilerin bilerek işi yavaşlatıyor sen buna tepki göstermez misin ?

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Sözde 2009 seçimlerinde yerli uçağımız göklerdeydi. Hala göklerde arıyoruz… (anlayana)

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Reis allah senden razi olsun. Kimsenin calismadigi kadar calisiyorsun.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  haklı valla

" Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik