Okunma

Dell ve HP’nin Paçaları Tutuştu


28 Ağustos 2009 Cuma 11:14
Dell ve HP’nin Paçaları Tutuştu

Dell ve Hewlett Packard, geçtiğimiz günlerde ABD mahkemelerinin aldığı Microsoft’a Word satmasını yasaklayan kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladılar.

Daha önce sitemizde de birkaç kez değindiğimiz olayda, i4i adlı firma Microsoft’un Word’de kullandığı XML özelliğinin, kendisine ait olan patenti ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmış ve kazanmıştı. Bunun üzerine mahkeme Microsoft’a para cezasının yanında Word uygulamalarını satmama cezası vermişti.

Ürünlerinde birçok Microsoft yazılımına yer veren Dell ve HP, bu kararın ardından endişeye kapılmış durumda. Bu yasak kararının kendi işlerine inanılmaz derecede zarar vereceğini belirten iki firma Microsoft’a verilen 60 günlük sürenin 120 güne çıkarılmasını talep ettiler.

:: Microsoft’a verilen ceza geri çekilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dell ve HP’nin Paçaları Tutuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dell ve HP’nin Paçaları Tutuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dell ve HP’nin Paçaları Tutuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "