Okunma

Dikkat Ekran Çıkabilir!


02 Aralık 2010 Perşembe 07:09
Dikkat Ekran Çıkabilir!

Eğer bizler hayatımızdaki ekran ve panellerin sayısını indirgeyebilirsek diğer kullandığımız şeyleri panel veya ekran olarak kullanabiliriz. Bilim adamları ve mühendisler bazı farklı materyallerle bu tarz yapıları tecrübe ediyorlar. Finlandiya’da ki Nokia araştırma merkezinde de gelecek teknolojiler için çalışılıyor.

Bilim adamları şu sıralar UBICE adındaki bir proje üzerinde çalışıyorlar. Bu proje kapsamında buz duvarının içerisine enteraktif ekran ilave ediliyor ve çoklu dokunmatik teknolojisi bu tarz bir yapı üzerinde deneniyor.

Nokia, UBICE için oldukça ümitli. Firma, teknolojiyi her gün kullandığımız parçaların ve hareketlerin içine eklemekle gereksiz panellerden kurtulacağımıza inanıyor. Bilim adamları yaptığı açıklamada bu uygulamaların enteraktif programlama arayüzü sayesinde her yere inşa edilebileceğini söyledi. Aşağıdaki videoda Nokia tarafından geliştirilen UBICE projesini izleyebilirsiniz.

http://www.youtube-nocookie.com/v/bbtrI6GjBsk?fs=1&hl=en_GB

:: Yeni teknoloji hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.

 

 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dikkat Ekran Çıkabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dikkat Ekran Çıkabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dikkat Ekran Çıkabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "