Okunma

Diller Dünyasının Lideri


04 Haziran 2009 Perşembe 12:08
Diller Dünyasının Lideri

Babylon, son sürümü olan 7’yi piyasaya sunduktan bir buçuk yıl sonra, dünyadaki en gelişmiş ve etkin çeviri yazılımlardan biri olan Babylon 8’i piyasaya sundu.  Google ile sıkı ve güçlü bir işbirliğiyle başlayan bu sürüm, önemli teknolojik gelişmeyi, yeni pekiştirilmiş özellikler ve zenginleşmiş dil desteğindeki önemli özellikler sunuyor.

Babylon 8 sürümünün özelliklerine kısaca bakacak olursak daha fazla dil ve daha geniş bir kaynak ile karşı karşıya kalıyorsunuz. 2000 kaynak ve 75’ten fazla dil, iki yönlü kullanım ile fark yaratıyor. Babylon 8, 31 dilde doküman çevirisi (MS Word, PDF, Metin, vb.) yapabiliyor. Buna ek olarak  herhangi bir dilde Web sayfalarını çevirebiliyor.

 

Babylon yeni sürümü ile karşımızda.

Microsoft Office yazım denetmi sunan bu program Wikipedia içeriklerine de erişebiliyor. Buna ek olarak Britannica, Oxford, Merriam Webster, Pons, Duden, Larousse, Langenscheidt, vb. gibi dünyanın sayılı yayınevlerine ait kaynaklardan sonuçlar gösterir. En önemli özelliği ise kullanımı kolaylaştırmak ve hızlandırmak için daha az sayıda düğme içermesi. Yeni arabirim oldukça basit ve düzenli.

:: Hangi çeviri-sözlük programını kullanıyorsunuz ?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Diller Dünyasının Lideri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hallo ben sizden faydalanan ***** trtnin bazi kanallarin sesini duyamiyorum. bazen var bazen ***** haberlerde ton yok resim ***** bana yardim edebilirmisiniz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Versiyon 7 ve daha öncesini kullananlara söyliyeyim, bunu yüklerken dikkatli olun. Copy-Paste veya sürükle-bırak gibi özelliklerinizde fonksiyon bozukluğu olursa Babylon8’dendir. Buna ek olarak explorer’de de (IE değil) focus problemleri olabilir. Maalesef Babylon8’den kaynaklanıyor.
  Bulana kadar anam ağladı. Bence Babylon7’de kalın, en azından şimdilik. Zaten çok bi farkı da yok, hatta bence Babylon7 görsel açıdan ve kullanım kaloylığı, menulere erişim açısından daha kullanışlı…

" Diller Dünyasının Lideri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Diller Dünyasının Lideri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Diller Dünyasının Lideri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "