Discord ekran paylaşımı nasıl yapılır: Fotoğraflarla adım adım anlatım


30 Mart 2021 Salı 20:30
ABONE OL
Discord ekran paylaşımı nasıl yapılır: Fotoğraflarla adım adım anlatım

Discord’u gün içerisinde sık sık kullanıyoruz. Bazı insanlar Discord’u toplantı için kullanırken bazıları da sohbet etmek için kullanabiliyor. Tüm bunlar bir yana Discord’u kullanan kitlenin çoğunluğunu oyuncular oluşturuyor. Kullanıcı sayısı arttıkça Discord geliştiricileri uygulamayı daha iyi hale getirmeye devam ediyor. Discord’daki en güzel özelliklerden birisi de ekran paylaşımı. Bu rehberde Discord ekran paylaşımı nasıl yapılır onu anlatacağım.

Discord ekran paylaşımı nasıl yapılır ?

Discord hesabınız yoksa bir tane hesap açıyorsunuz. Eğer hesabınız varsa direkt konuya girelim. Ekran paylaşımı yapmak istediğiniz arkadaşınızı seçiyorsunuz. Arkadaş seçmek için sol üst köşede bulunan mavi Anasayfa düğmesine basıyorsunuz. Düğmeye bastıktan sonra “Arkadaşlar” kısmına gelip “Çevrimiçi” sekmesine tıklıyorsunuz.

Çevrimiçi sekmesi altındaki tüm çevrimiçi arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Ekran paylaşımı yapmak istediğiniz arkadaşınızı seçiyorsunuz. Seçtiğiniz arkadaşınız ile bir sohbet başlatmanız lazım, sağ üst köşede bulunan “Sesli Arama Başlat” ya da “Görüntülü Arama Başlat” düğmelerinden birisine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra arama başlıyor. Başlayan aramayı arkadaşınız cevapladıktan sonra yapmanız gereken birkaç adım kalıyor. 

Arama başladıktan sonra ortada bulunan “Ekranı Paylaş” simgesine tıklayıp ekran paylaşımını başlatmanız gerekiyor.

Ekran paylaş simgesine tıkladıktan sonra bizi “Ekran Paylaşımı” penceresi karşılıyor. Ekran paylaşımı penceresinde “Uygulamalar” ve “Ekranlar” adında iki sekme var.

Uygulamalar kısmından arkaplanınızda açık olan uygulamalardan birini seçerek o uygulamanın ekran paylaşımını yapabilirsiniz. Ekran paylaşımı penceresinde çözünürlük ayarlarınız ve yayın kare hızını ayarlayabilirsiniz.

Eğer uygulamaları paylaşmak istemezseniz “Ekranlar” sekmesi altından direkt olarak ekranı paylaşabilirsiniz.

Ekranı paylaşarak tüm ekranı yayın akışına veriyorsunuz. İşlem bu kadar. Eğer paylaşılan ekranı değiştirmek isterseniz ekran paylaşım simgesinin altında bulunan ok işaretine basmanız ve “Pencere Değiştir”i seçmeniz gerekiyor.
yazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
sananeTahsin
sananeTahsin
14 gün önce

Discord hakkında haberler ilgimi çekiyor SDN mod olunca bu arada sunucumuzda yoksun galiba “discord.gg/shiftdeletenet” özel bağlantımız sayesinde gelebilirisin.

" Discord ekran paylaşımı nasıl yapılır: Fotoğraflarla adım adım anlatım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Discord ekran paylaşımı nasıl yapılır: Fotoğraflarla adım adım anlatım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Discord ekran paylaşımı nasıl yapılır: Fotoğraflarla adım adım anlatım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!