Discord 2020’ye ait ‘Şeffaflık Raporu’nu yayınladı


06 Nisan 2021 Salı 07:42
ABONE OL
Discord 2020’ye ait ‘Şeffaflık Raporu’nu yayınladı

Discord son yayınladığı “Şeffaflık Raporu“na göre 2020‘nin ikinci yarısında aşırılık yanlısı ve şiddet içeren içerik nedeniyle 2.212 sunucuyu kalıcı olarak yasakladı. Platform ayrıca benzer ihlaller nedeniyle 30 binden fazla hesabı da sildi.

Bu rakamları bir perspektife oturtmak için, şirketin yılın ikinci yarısında toplam 27.410 sunucuyu ve 266.075 spam olmayan hesabı kaldırdığını belirtelim. Ayrıca Discord’un son yayınladığı şeffaflık raporuna göre aşırılık yanlısı veya şiddet içeren içerik nedeniyle yasakladığı topluluk sayısı, 2020‘nin ilk yarısına kıyasla yüzde 93 arttı.

Discord, proaktif bir yaklaşım sergiliyor

Discord, kendi adına daha proaktif bir yaklaşımla, genel olarak aşırılıkçı hareketlerin büyümesini engellemeye devam ediyor. Örneğin şirket, QAnon ile bağlantısı olan 334 sunucuyu engellediği raporda “Nefret, şiddet veya aşırılık yanlısı ideolojiler etrafında örgütlenen gruplara Discord’da yer olmadığına inanmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Oyun oynarken arkadaşlarınızla sohbet etmek için kullandığınız bir uygulama olan Discord, o zamandan beri kitap kulüplerinden reçel seanslarına kadar farklı ilgi alanlarına sahip insanları bulabileceğiniz bir yere dönüştü.

Üstelik koronavirüs salgınının başlamasından bu yana insanlar servise akın etti. Ve bu büyüme ile Discord, hizmetini oyuncu olmayanlar için daha ulaşılabilir hale getirmek için geçen yılın ortasında yeniden markalaşarak, gözünü ana akım başarıya çevirdi.

Rapor ve detaylandırdığı eylemler haricinde Microsoft‘un platformu 10 milyar dolardan fazla bir fiyata satın almak için görüştüğü de bildiriliyor. Bu tür potansiyel kazanımların geçmişine baktığımızda, Twitter gibi örnekler var.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
suleymandy
suleymandy
12 gün önce

@Hasan Karaüzüm Guilded ile discord arasındaki farkı açıklamak için bir yazı yazar mısın 🙂

" Discord 2020’ye ait ‘Şeffaflık Raporu’nu yayınladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Discord 2020’ye ait ‘Şeffaflık Raporu’nu yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Discord 2020’ye ait ‘Şeffaflık Raporu’nu yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!