Disney Plus’tan X-Men sürprizi: Wolverine


15 Nisan 2021 Perşembe 23:59
ABONE OL
Disney Plus’tan X-Men sürprizi: Wolverine

Disney Plus, uzun süredir beklenen X-Men dünyasına giriş için ilk adımı mı attı? Şirket içinden yapılan sızıntıya bakılırsa, video içerik platformu Wolverine’i küllerinden doğurmanın peşinde.

Disney Plus, içerik platformu yarışında Netflix abone sayısının neredeyse yarısına ulaştı. Kısa sürede büyük başarı kazanan platform, şimdi de X-Men dünyasına el atıyor. Buna göre platform Wolverine dizisi için hazırlık yapıyor.

Wolverine dizisi için Hugh Jackman iddiası

Ortaya çıkan sızıntıya göre Disney, Marvel Sinematik Evreni ile X-Men dünyasını bir araya getirmek için Wolverine’in maceralarına odaklanan bir dizi geliştiriyor. Wolverine, X-Men dünyasının bilinen en eski mutantı. Uzun süredir hayatta olan ve neredeyse ölümsüz olan mutant, bu dizinin her bölümünde tarihin başka bir çağında karşımıza çıkacak.

Sızıntıya bakılırsa, Disney Plus dizisi her bölümünde birbirinden bağımsız maceralara yelken açacak. Bu dizinin ya da X-Men dünyasının Marvel Sinematik Evreni ile bir araya geleceğine ilk işaret ise Falcon and Winter Soldier dizisinde karşımıza çıktı.

Wolverine dizisi, Disney plus dizisi, x-men, Marvel sinematik evreni

Wolverine karakteri son olarak Logan filminde karşımıza çıktı

X-Men çizgi romanları için önemli bir yerleşim olan Madripoor suç adası, dizinin bir bölümüne konu oldu. Dizide şimdiye kadar mutantlarla ilgili bir olaya ise değinilmedi. Ancak X-Men’e yapılan bu göndermenin Wolverine dizisi için de bir işaret olma ihtimali var.

Henüz yeni Disney Plus dizisi ile ilgili daha fazla detay ortaya çıkmış değil. Ancak kulislerde Wolverine karakterinin Marvel filmeri ve dizilerinde konuk olarak karşımıza çıkabileceği de konuşuluyor. Hayranların en büyük beklentisi ise Wolverine’in çizgi romanlardan dostu olan Deadpool’un yeni filminde ortaya çıkması.

Disney Plus tarafından hazırlanan Wolverine dizisi için ise bu zor rolü kimin üstleneceği henüz belli değil. Ancak, X-Men hayranları için Wolverine karakterine can verebilecek tek oyuncu Hugh Jackman.

Karaktere can veren Hugh Jackman, daha önce hüzünlü bir şekilde Wolverine’e veda etmişti. Ancak iddialara bakılırsa karakterle özdeşleşen oyuncu, Marvel’ın nasıl bir Wolverine karakteri oluşturduğunu merak ediyor. Bu merakın sonucunda Jackman’ı yeniden pençeleri ile görüp göremeyeceğimizi ise zaman gösterecek.

Wolverine karakteri ve özellikleri

Ne zamandır beri yaşadığını kendi bile unutmuş olan Wolverine, hayvani his ve reflekslere ve kendi kendini iyileştirme özelliğine sahip. Bu sayede aldığı tüm yaralar kolayca iyileşen karakter daha sonra iskeletini azılı düşmanı Viktor Creed‘i alt etmek için Adamantium metaliyle kaplattı. Wolverine, Marvel dünyasının bu parçalanmaz metali  sayesinde neredeyse ölümsüz hale geldi.

Marvel çizgi romanlarına göre kurgusal karakterin hikayesi 19. yy Kanada topraklarında başladı. Wolverine, birinci dünya savaşına Kanada adına katıldı.  Mutant, ikinci dünya savaşında ise Kaptan Amerika ile birlikte savaştı. CIA ise savaş sonrası ele geçirdiği mutantın beynine sahte anılar yükledi. Aslında Wolverine karakterinin geçmişini sürekli aramasının nedeni bu sahte anılar.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Lütfen Hugh jackman oynasin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Sanmam kesin olarak rolü bıraktığını açıklamıştı. Belki o küçük kızı görebiliriz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Hugh jackman cilt kanseri ile mücadele ediyor,üzgünüm ama durum bu

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Hugy jackman mı olacak volverine

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

hayır

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Acaba ne zaman Türkiye ye gelicek Disney plus bilen varmı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Hugh her ne kadar wolverine karakterini sevse ve yeri geldiğinde bize ne kadar sevdiğini hatırlatsa bile hem yaşından hem de hastalığından dolayı karaktere veda ettiğini açıklamıştı belki Laura’nın hayatına odaklanırlar belki de başka bir oyuncuyla tekrar ortaya çıkar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

Birincisi huck jackman oynamaz ikincisi disney el atarsa batmanin kalitesini bozduğu gibi bunuda mundar eder. Disney marvelin eline su dökemez.

" Disney Plus’tan X-Men sürprizi: Wolverine konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Disney Plus’tan X-Men sürprizi: Wolverine ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Disney Plus’tan X-Men sürprizi: Wolverine ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!