Okunma

Doğan Telekom’dan Yeni Bir Hizmet


09 Ekim 2009 Cuma 11:21
Doğan Telekom’dan Yeni Bir Hizmet

Yeni teknolojilerle donatılmış ve tam yedekliliği sağlanmış bir hizmet altyapısı sunan Doğan Telekom, internet üzerinden zengin içerik dağıtan kurumsal firmalar için yüksek kalitede TV/video yayın hizmetini; Türkiye’den yönetim kolaylığı, anlık müdahale esnekliği ve zengin raporlama yetkinlikleri ile sunarak, 7×24 destek hizmetleri getiriyor.

Bu işbirliği, Doğan Telekom’un içerik erişim hizmetlerinde en yeni teknolojilerle desteklenmiş kaliteli hizmet ağının gelişimini sağlıyor. Fanatik.ekolay.net/TAYTV ve isteizle.com canlı yayınları şu anda EdgeCast altyapısı üzerinden yayın yapıyor.

 

Dünyanın lider içerik dağıtım ağı servislerinden biri olan EdgeCast, Doğan Telekom ile işbirliği konusunda anlaştı.

 

Doğan Telekom Genel Müdürü Fazıl Esen: “smile adsl üzerinden sunduğumuz internet servisleri arasında yer alan; video, müzik ve eğitim gibi mültimedya öğelerine erişimin performansını arttırmak için, dünyanın lider teknolojisini Türkiye’ye getirdik ve kendi altyapımıza entegre ettik. Doğan Telekom ve EdgeCast sistem testlerini tamamladık, smile adsl abonelerine uzun vadede farklılaştırılmış hizmetleri sunmaya bu teknoloji üzerinden devam edeceğiz. Bu hizmet, aynı zamanda yurt içindeki içerik sağlayıcılara da, yurtdışındaki kullanıcılara da kaliteli yayınlanması için de çok önemli bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

EdgeCast Başkanı James Segil: “Ölçeklenebilir ve yüksek hızdaki içerik paylaşımı Türkiye’de hızla gelişen bir pazar. Doğan Telekom Grubu’nun sektördeki deneyimi ve altyapısı EdgeCast’in dünya klasmanındaki CDN teknolojisiyle birleşince, bu işbirliğinin Türkiye’deki internet üzerinden paylaşım yapan kitle için benzersiz bir platform sunacağından dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

:: Smile ADSL’in yatırımlarını nasıl yorumluyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Doğan Telekom’dan Yeni Bir Hizmet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Doğan Telekom’dan Yeni Bir Hizmet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Doğan Telekom’dan Yeni Bir Hizmet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "