Donald Trump’ın Amazon iddiası yanlış çıktı!


20 Eylül 2020 Pazar 14:31
Donald Trump’ın Amazon iddiası yanlış çıktı!

Dünya genelinde internet alışverişin artması ile birlikte, Amerikalı satıcı ve ulaştırma şirketi Amazon dünya geneline yayılmış durumda. Özellikle de Amerika’da ciddi bir ulaşım ağına sahip olan şirket, şu sıralar Donald Trump tarafından topa tutuldu. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Amazon ve Jeff Bezos‘u ulaşım konusunda eleştirdi. Raporlara göre bu eleştiri haksız çıktı.

Amazon ise yakın zamanda kendi lojistik ağını geliştirmeyi hedefliyor.

Donald Trump Amazon ve Jeff Bezos’u eleştirdi

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde ABD Posta Servisi’nin para kaybettiğini iddia etti. Kendi lojistik ağını geliştirmeyi planlayan Amazon, ABD Posta Servisi’ne olan bağımlılığını yüzde 60’dan yüzde 35 altına düşürmeyi başardı. Ancak sızdırılan raporlar, Donald Trump’ın iddialarını çürütmüş durumda.

American Oversight gözlemci grubu tarafından alınan ve Washington Post’ta paylaşılan bir rapordan gelen bilgilere göre, 2019 mali yılında Amerikan Posta Servisi teslim ettiği Amazon paketlerinden 1,54 milyar dolar kazanç elde etti. Elde edilen bu kazanç, tüm gelirin yüzde 30’unu oluşturuyor. Rapor sonucuna göre, Donald Trump ve onun Amazon hakkındaki iddiaları çürütülmüş oldu.

Buna ek olarak Donald Trump, geçtiğimiz günlerde Jeff Bezos‘u da eleştirmişti. Başkan Trump’a göre ABD Posta servisi, Amazon tarafından gönderilen her paketten para kaybediyor. Buna ek olarak, ABD Posta servisi Amazon’dan gönderilecek her paket için daha fazla ücret talep etmeli diye de belirtti. Ancak 1,54 milyar dolarlık gelir, bu iddiayı yalanlıyor.

Trump’ın neden böyle bir eleştiride bulunduğu henüz bilinmiyor. Ancak Amazon’un kendi lojistik ağını kurması sebebiyle ABD Posta servisi, UPS ve FedEx sırasıyla yüzde 25, 16.5 ve 1.6 pay kaybetti.

Sizce Amazon kendi teslimat şirketini Türkiye’ye de getirmeli mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Donald Trump’ın Amazon iddiası yanlış çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Donald Trump’ın Amazon iddiası yanlış çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Donald Trump’ın Amazon iddiası yanlış çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!