Drone Londra Gatwick Havalimanı uçuşlarını durdurdu!


20 Aralık 2018 Perşembe 20:57
Drone Londra Gatwick Havalimanı uçuşlarını durdurdu!

Drone Londra Gatwick Havalimanı uçuşlarını iptal ettirdi. Oldukça uzun bir süredir uçuşların durdurulduğu havalimanında 760 sefer ve 100.000’e yakın yolcu mağdur oldu.

Drone Londra Gatwick Havalimanı trafiğini alt üst etti!

İngiltere’nin en büyük ikinci havalimanı olan Gatwick Havalimanı, dün akşam saatlerinden bu yana ciddi bir drone krizi ile boğuşuyor. Yapılan açıklamalarda piste oldukça yakın konumda uçan iki adet drone görüldüğü belirtiliyor.

Pilotlar tarafından da doğrulanan bu bilgi ışığında seferber olan Sussex bölgesinin polis teşkilatı, olayda herhangi bir terör saldırısı ihtimalinin bulunmadığını açıkladı. Operatörüne yaklaşıldığında kaybolan drone için hava sahasının açılması gündeme geldiğinde yeniden ortaya çıktığı belirtildi.

Soruşturmayı yürüten Justin Burtenshaw ise yaptığı açıklamada bunun Gatwick Havalimanı işleyişini aksatmaya yönelik kasıtlı bir eylem olduğundan emin olduğunu ifade etti. Polisin çevredekilere zarar verebileceği düşüncesiyle vurmaktan çekindiği drone içinse DJI bölgeye araştırma için bir ekip gönderdiğini duyurdu.

Sivil havacılık yetkilikleri ise yaptıkları açıklamada söz konusu durumdan 760 seferin etkilendiğine yer verdi. Ayrıca yapılan açıklamada yaklaşık 11.000 kişinin havalimanında mahsur kaldığı belirtilirken toplamdaysa 100.000’e yakın yolcunun mağdur olduğunun tahmin edildiği söylendi.

Gatwick Havalimanı’na inemeyen uçakların Londra’daki Heathrow ve Luton havalimanlarının yanı sıra Manchester, Cardiff, Paris ve Amsterdam’a yönlendirildiği söylendi.

İngiltere yasalarında ise havalimanlarının bir kilometre yakınında drone uçurmak, 5 yıla kadar hapis cezasıyla yer alıyor.
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Drone Londra Gatwick Havalimanı uçuşlarını durdurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Drone Londra Gatwick Havalimanı uçuşlarını durdurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone Londra Gatwick Havalimanı uçuşlarını durdurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi