İki yıl bağışıklık kazandıran COVİD-19 aşısı bulundu!


11 Ağustos 2020 Salı 13:30
İki yıl bağışıklık kazandıran COVİD-19 aşısı bulundu!

Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 20 milyondan fazla insana bulaşan corona virüs hayatımızı etkileyemeye devam ediyor. Bilim insanları dört bir koldan aşı geliştirmek için çalışmalarını sürdürürken, Rusya’dan umutlandırıcı bir haber geldi. Rusya corona virüs aşısı geliştirdiğini ve aşıyı tescillediğini açıkladı.

Rusya duyurdu: Corona virüs aşısı tescillendi!

Corona ile mücadele sürecinde kritik öneme sahip olan aşının müjdesini Devlet Başkanı Vladimir Putin verdi. Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü‘nün geliştirdiği Covid-19 aşısının tescillendiğini ve bu sayede Rusya’nın aşıyı tescilleyen ilk ülke olmayı başardığını duyurdu.

corona virüs

Putin yaptığı açıklamalarda, aşının etkili bir şekilde bağışıklık oluşturduğunu ve kızlarından birinin bu aşıyı yaptırarak, bir noktada aşı deneyinde yer aldığını belirtti. Ayrıca, aşıdan sonra kızının ateşinin 38 dereceye çıktığını, fakat ertesi gün 37 dereceden biraz yüksek olduğunu ifade etti. İkinci iğneden sonra yine biraz ateşinin yükseldiğini ve sonrasında her şeyin ortadan kaybolduğunu açıkladı. Tüm bunların dışında, aşının seri üretimine en kısa sürede geçeceklerini söyledi.

Son gelişmelere göre Rusya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 aşısının virüse karşı iki senelik bağışıklık kazandırdığını duyurdu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “İki yıl bağışıklık kazandıran COVİD-19 aşısı bulundu!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  747″02 48 *410 389 HS N29 4″*978*1″ 89 Q2

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  geçmişler dip bir odaya yıllardır …ohh..tüm görüşme odaları ve sistem de sayemde hazırlanmıştı ..hep öyle zannettikleri bir ortamın tüm faydalarının keyfini hep böyle tipler sürsün ohhhhhhhhhh… ne ala memleket….LTSMKTRHZMTCL..79251* 28E3 2888 HS2*” H *8832* N HUU DFWI Q0649*1389*133HD 9W HU HY 92*42 R

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Putin ve aşı hiç inandırıcı değil aşı çalışmaları başlamadan aşıyı buldular bu kaçıncı aşı haberi oldu acaba 99🤔100 olacak ha gayret zaman gösterecek daha bir yıl olmadan ve aşının yan etkilerini bilmeden aşı sonucunu görmemiz mümkün değil henüz erken 2020 sonu belki bu tür haberler ciddi Olma söz konusu olacaktır

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Faz 1 aşamasını bitirmemiş iken sadece Rusya nın tescillediği bir aşı. Clickbait i artık ülkeler de yapıyor kendilerini güçlü gösterebilmek için.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Rusya nin resmi aciklamalarina tarih boyu hic bir buyuk devlet itibar etmemisdir.. ekonomisi cok kotu rusyanin moral vermeye calisiyor halkina durum bu.. sizde inanmayin atlamayin..

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir bitmediniz yaa

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Şükürler olsun ne diyelim

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  bravo insanlık için umut verici

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Yıllardır Rusya’da yaşayan bir insan olarak şunu inanarak söyleyebilirim ki kesinlikle yalan dolan. Sırf ilk biz yaptık demek için açıklanan bir şey.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Hadi bağalım

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Yaw he malatya dan yazıyorsundur kesin

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Aynen sensin

  4. Ziyaretçi dedi ki:

   Komik

" İki yıl bağışıklık kazandıran COVİD-19 aşısı bulundu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İki yıl bağışıklık kazandıran COVİD-19 aşısı bulundu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İki yıl bağışıklık kazandıran COVİD-19 aşısı bulundu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!