Okunma

Dünyanın En Büyük LED Ekranı


24 Haziran 2009 Çarşamba 13:33
Dünyanın En Büyük LED Ekranı

Dünyanın en büyük LED ekranı 4 geniş ekran panelin birleştirilmesiyle oluşturulmuş. Bu panellerin üreticisi ise Mitsubishi firması. Büyük ekranın iki ana paneli bulunyor. Bu paneller 49 x 21 metre boyutlarında ve toplam alanları 1058 m2. Bu ekranlarda kullanılan LED’lerin aralığı ise 2 cm ve ekranın çözünürlüğü 2176 x 4864 piksel. Bu iki ana ekran saatte 635 kilowatt güç tüketiyor. Ürünün toplam ağırlığı ise 77,1 ton. Bu iki ana ekranın yanına iki küçük panel eklenmiş. 15 x 9 metre boyutlarındaki bu panellerin çözünürlüğü ise 1920 x 1080 piksel.

Mayıs ayının sonunda inşası biten stadyum, Eylül ayında ligin açılması ile birlikte seyircilerle buluşacak. Ama bundan önce birçok yıldızın stadyum da konserleri olacak ve TV yapımcıları bu konserlerde dünyanın en büyük LED ekranında Xbox 360 oynama şansına erişecek kişiyi belirleyecek.


::
Bu ekranı Taksim meydanına koysalar ne izlemek isterdiniz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın En Büyük LED Ekranı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En Büyük LED Ekranı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En Büyük LED Ekranı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "