Okunma

Düşük Güç Tüketeceğiz


10 Mayıs 2009 Pazar 05:33
Düşük Güç Tüketeceğiz

Intel işlemci ailesini geliştirmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde 45 nm mimarisiyle üreteceği Clarksfield kod adlı işlemcinin TDP değeri 35 watt olacak. İlk 32 nm entegre mobil işlemci olma unvanına sahip olacak Arrandale kod adlı işlemci ise önümüzdeki yıl bilgisayarlarımızı süsleyecek.

Bu işelmcinin TDP değeri ise 10 watt olarak ön görülüyor. Yani işlemci ULV (Ultra Low Voltage) sınıfında yer alacak. Bu işlemcinin kullanılacağı sistemlerde oldukça fazla. Cep bilgisayarlarından tutunda netbook ve dizüstülere kadar birçok sistemde bu işlemci hizmet verecek. Hem de düşük güç tüketerek.

:: Sizin işlemcinizin güç tüketimi ne kadar?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Düşük Güç Tüketeceğiz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Düşük Güç Tüketeceğiz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Düşük Güç Tüketeceğiz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "