Okunma

Düşük nüfuslu bölgeler için 4.5G müjdesi!


24 Ocak 2017 Salı 04:30
Düşük nüfuslu bölgeler için 4.5G müjdesi!

1 Nisan 2016 tarihinde hayatımıza giren 4.5G için altyapı çalışmalarına devam ediliyor. Büyük şehirlerde 4.5G’ye geçiş büyük oranda tamamlanırken, nüfusun düşük olduğu bazı bölgeler halen bu teknoloji ile tanışamadı.

Dünya genelinde genişbant internete olan ihtiyacın arttığını vurgulayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, nüfusu 500’den az olan 3 bin 300 yerleşim yeri için müjdeli haberi verdi.

Yüksek hızlı internet artık bir ihtiyaç haline geldi!

Ülkemizde sabit ve mobil internete olan ihtiyacın üst düzeye çıktığını belirten Arslan, açıklamasında kırsal alanlara yüksek hızlı interneti ulaştırmayı bir hedef haline getirdiklerinin altını çiziyor.

17-01/24/45g-internet-1485209080.jpg

4.5G teknolojisinin bu konuda büyük bir avantaj sağladığını ifade eden Arslan, ihaleye açılacak olan proje kapsamında 3 yılın sonunda 3 bin 300 yerleşim yerinde ve yaklaşık 500 bin vatandaşa 4,5G hizmetinin götürülmesini hedeflediklerini belirtiyor.

Ekonomik verimlilik düzeyinin ve rekabet gücünün artırılabilmesi için kamu hizmetlerinin internet ortamında etkin ve etkili sunulabilmesi, işletmelerin, vatandaşların ve kurumların bu hizmetlere elektronik ortamda hızlı bir şekilde ulaşması gerektiğini vurgulayan Bakan Arslan, e-Devlet uygulamalarının gün geçtikçe günlük hayatın bir parçası haline geldiğini ve buna bağlı olarak internet ihtiyacının arttığını belirtiyor.

:: 4.5G ile birlikte sunulan internet hızlarından memnun musunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “Düşük nüfuslu bölgeler için 4.5G müjdesi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bırak 4g yi Türk telekom yıllardır istanbul un göbeği dicemiz yerlerde 3g yi sağlıklı veremiyo.. 2020 de de Nüfüsun %5 i 5g kullanır türk telekom vs. de 5g ye geçtik artık diye reklamlar yapmaya başlar. Altyapılar, alıcılar rezalet halde Hep uyduruk-kaydırık ne iş varsa bizde.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Her yerde olmalı 4.5g

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Nüfusu 500'den az yerleşim birimi mi? Ben kuzey ege'de yaşıyorum. Asos'da 4.5g yazar fakat hızının esamesi okunmaz. Ordan Behram'a inersin, çoğu yerinde 3g çekmez. Küçükkuyu'da da 4.5g yazar çalışmaz. Altınoluk ve Akçay esas turistik bölgesidir, 4.5g'yi geçtim, belediyenin rezilliklerini anlat anlat bitmez. Heriflerin Facebook sayfalarına sövsen bile bakmıyorlar, yorumları bile silmiyorlar, utanmadan; twitter, vine fenomenleriyle makara yapıyorlar, daha detayına girmeye gerek yok. Güre, Edremit, Burhaniye koskoca yerleşim merkezleri. Buralarda bile yok. Siz hangi 500 kişiden bahsediyorsunuz? Biri de yazmış güvenle büyü Türkiyem diye. He gülüm he. Büyüyoruz. Sizin gibi hayal alemindekilerle. Vallaha billaha yazık bize be.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  1gb internet 19 tl ne olcak 10g olsa kardeşim

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İstanbulda merkezi yerlerde daha adam akilli 4,5 çekmiyor sürekli 3G ye geçiş yapıyor

 6. SDN Okuru dedi ki:

  3 yıl sonra zaten 5 g gelir onu da 3-5 sene bekleriz. Hiç yoktan iyidir tabi ki.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  at yalanı sevim inananı biz çok duyduk asparagas haber

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İlçe nüfusu 4000 halen 4.5g yok vodafone.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  yakında japonya güney kore gibi devlerin seviyesinde hatta üzerinde olacağız güvenle büyü türkiyem hedef 2023

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Önce bizim köye 2G getirsinlerde 4.5G yi getirmeselerde olur.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Yalnız 4.5G gelcek olan yerleşim yeri başına 150 kişi düşüyo ortalama bu da demek oluyo ki aralarında 50 kişilik yerleşim yerleri de var. E buraya 4.5G getirmek insafsızlık değil mi kardeşim hele ki bunları yapacam diye bu kadar vergi toplarken…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Teknoloji bizim koye varsin gelmeyiversin. Elektrosmoke zaten beynimizi pisiriyor.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  500gb ile yüksek hız … sizin kafanıza….

 14. SDN Okuru dedi ki:

  sayın bakanım, nüfusu 500den fazla olan konya-bozkır – harmanpınar da, normal hat bile çekmiyor bırakın 4.5 gyi. lütfen önce bu konuyla ilgilenin

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Antalya ya 20 km uzakta köyde yaşıyorum. 2 senedir adsl vermediler

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Büyüşehir' de yaşıyorum ama 4,5G kapalı tutuyorum. 10 GB internet yetmiyor. Hızı arttırıyorsan paketleri genişleteceksin. Ferrarim var ama 80 i geçemiyorum ne anladım ben bu işten!!

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Yüksek hızlı internet artık bir ihtiyaç haline geldi! deyip ötv alan tek memleket herhalde bizim buralar.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  İhtiyaç haline geldi fakat ateş pahası satın alıpta kullanamıyoruz doya doya

" Düşük nüfuslu bölgeler için 4.5G müjdesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Düşük nüfuslu bölgeler için 4.5G müjdesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Düşük nüfuslu bölgeler için 4.5G müjdesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "