Okunma

E-Okul Projesinde İlk Adımlar Atılıyor


18 Şubat 2012 Cumartesi 04:45
E-Okul Projesinde İlk Adımlar Atılıyor

Teknoloji birçok alanda radikal değişiklikler sağlasa da eğitim konusunda o kadar başarılı olamadı bugüne kadar. Sebepleri tartışılır olsa da eğitimin öğretmenle öğrenci arasında özel bir bağa dayanması ve bazı birtakım zorluklar bu başarısızlığın önemli sebeplerindendi.

Ancak tablet ve internet teknolojilerindeki gelişmeler sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor gibi görünüyor. Fatih Projesi ile başlatılan çalışmalarda her öğrenciye bir tablet bilgisayar verilmesi bu anlamda ilk adımlardan biri oldu. Projede sadece tablet değil okullarda akıllı tahta teknolojisine de geçiliyor. Bu sayede öğrenci ve öğretmen arasındaki iletişim teknoloji ile sağlamlaştırılacak.

Henüz emekleme aşamasında olan bir E-Okul projesi Fatih. Şimdilik sadece belli okullarda test edilen projenin meyveleri önümüzdeki yıllarda alınacak. Sonucun ne olacağını şimdiden öngörmek çok kolay değil. Ancak dünya çapındaki ilk örneklerden biri olacağını ve tüm dünyanın sonuçlarını merak ettiğini söylersek çok yanılmış olmayız.

Kimbilir önümüzdeki yıllarda bütün müfredatın tabletlerde olduğu, derslerin evlerde çalışıldığı bir E-Okul ortamı da sağlanabilir. 

 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “E-Okul Projesinde İlk Adımlar Atılıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bazı okurların yeterince bilgi sahibi olmadan konuştukları belli oluyor öğretmen ve öğrencilere verilen tablet samsung galaxi 10 inçlik piyasa değeri 1350 ***** projei kötülemek için yazıldığı belli

 2. SDN Okuru dedi ki:

  e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgi İşlem Dairesi tarafından hiçbir firmaya tek kuruş ödenmeden, Bilişim Teknolojileri tarafından yapılan Türkiye’nin en büyük teknoloji projesidir. 6 yıldır tüm okullar tarafından kullanılmaktadır. Daha iki günlük fatih projesine böyle bir başlık atmanız çok yanlış ve acımasız olmuş. Fatih projesi firmaların Devlete donanım ve yazılım satmak için oluşturdukları ve çeşitli baskılarla kabul ettirdikleri bir projedir. Tüm içerik ve donanınımın maliyetini düşünün, bundan kimlerin zengin olacağını düşünün.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Aşağıdaki yorumların hepsi “SDN OKURU” adlı tek bir kişi tarafından mı yazıldı yoksa farklı kişiler mi yazdı? Farklı kişiler yazdığına göre formunuzda niçin ad-soyad ya da rumuz bilgisi yok?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  süperrrrr:)

 5. SDN Okuru dedi ki:

  haberi okumadan yorum yapmasını iyi bilirsiniz. haberde e-okul derken internetteki not tutulan değil, evden eğirim anlamında e-okuldan bahsediyor

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ÇOCUKLAR,artık şarjım bitti,çalışamadım.diyeckler.
  veya tabletim dondu..çünkü tablet yapısı hikaye..langur lungur bir tip.
  300 liralık tabletten ne beklenirki..bellek yok,irade yok,akıl yok,
  çocuklarıda MANYAK etmese bu FATİH BROJESİ….P.değil,B.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ne biçim haber bu, yorum lan bu yorum 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  E-okul projesi değil fatih projesi haberin başlığında yanlışlık var.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  E-okul ayrı [email protected] ayrı. Birbirine karıştırmayın. E-okul milli eğitimin notları ve devamsızlıkları internette tuttuğu site.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Daha pentium 2 li bilgisayarları olan okullar var bunlar neyin tabletinden bahsediyorlar 😀

 11. SDN Okuru dedi ki:

  diğer fatih projesi yazılarına eklenebilirdi bu yorum niteliğindeki yazınız..

" E-Okul Projesinde İlk Adımlar Atılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Okul Projesinde İlk Adımlar Atılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Okul Projesinde İlk Adımlar Atılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "