Okunma

eBay’deki 10 İlginç Açık Arttırma


14 Mart 2009 Cumartesi 22:13
eBay’deki 10 İlginç Açık Arttırma

Yurt dışında olduğu kadar Türkiye’de de ilgi çeken online açık arttırma sitesi üzerinden düşünebileceğiz her şey satılıyor. Biz de sizler için 10 tane ilginç açık artıma seçtik.

10.
“Gulf Stream” adında özel bir uçak arttırmaya sunuldu. Uçak 4.9 milyon dolara alıcı buldu. Bu değer eBay sitesinde şimdiye kadar bir açık arttırmaya ödenen en yüksek bedel.


9.
Bir adam aylık arkadaşlığını satışa çıkardı. 2000 dolar ile biten bu açık arttırma sonucunda adam kazanan alıcıya ayda iki kere mektup yazmayı, düzenli olarak telefon ile görüşmeyi ve sms atmayı taahhüt etti.


8.
2001 yılında John Freyer adındaki bir adam tüm hayatını satışa çıkardı. Kendisine ait olan yılbaşı hediyeleri, kıyafetlerini, içkilerini, plaklarını, mobilyalarını ve aklınıza gelebilecek her şeyini satmak için açık arttırma açtı. Her şeyini satan John Freyer kazandığı parayla yeni bir hayata başladı. www.allmylifeforsale.com


7.
Virginia’da oturan İki kız kardeş sahip oldukları mısır unundan yapılmış gevrek bir yiyeceği 1000 dolara sattı.


6.
Bir kadının sahip olduğu sakız 14.000 dolara alıcı buldu. İddialara göre bu sakızı Britney Spears çiğnemiş.


5.
Bir adam alnını reklam alanı olarak otuz günlüğüne açık arttırmaya çıkardı. Verilen en yüksek rakam ise 322 Dolar.


4.
Fransız tostu için yapılan açık arttırma 1000 dolara kapandı. İddialara göre bu tostun bir ucu Justin Timberlake tarafından ısırılmış.


3.
Melissa Heuschkel adındaki kadın dördüncü çocuğunun ismini açık arttırmaya sundu. Bir gazino olan Golden Palace açık arttırmayı 15.500 dolara kazanarak çocuğa kendi adını verdi. Çocuğun adı ise Golden Palace Benedetto.


2.
Bir adam karaciğerini satışa çıkardı. Açık arttırmanın en yüksek fiyatı 5.7 milyon dolara ulaştı. Fakat açık arttırma bitmeden eBay yönetimi satışın yasal olmadığı gerekçesiyle arttırmayı kapattı.


1.
Bir kadın ölen babasına ait bastonu açık arttırmaya sundu. Satışın içeriğinde babasının hayaletinin bu baston da olduğunu belirtti. Baston 15.000 dolara alıcı buldu.

:: İlginç birşeyler satmak isteseniz ne satarsınız?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “eBay’deki 10 İlginç Açık Arttırma”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çogu saçma..

" eBay’deki 10 İlginç Açık Arttırma konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere eBay’deki 10 İlginç Açık Arttırma ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda eBay’deki 10 İlginç Açık Arttırma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "