Okunma

Eklentiyi Yap, MacBook’u Kap!


17 Haziran 2009 Çarşamba 13:51
Eklentiyi Yap, MacBook’u Kap!

Extend Firefox adlı etkinlik, daha yenilikçi Firefox eklentileri yapmaları için geliştiricileri teşvik amaçlı bir yarışmadan oluşuyor. Koduna kuvvet klavyeye girişen yazılımcıların geliştirdiği eklentiler, her yıl uzmanlar tarafından incelenip farklı kategorilerde değerlendiriliyor.

Mozilla, bu yılki Extend Firefox’un başlangıç düdüğünü çaldı. Geliştiriciler, bugünden başlayarak 2 Ekim 2009 tarihine kadar hazırladıkları eklentileri Mozilla‘ya göndererek yarışmaya katılabilecek. Kurallarını bu sayfadan görüntüleyebileceğiniz yarışmada yeni eklentiler kadar, Firefox 3.5 ile uyumlu şekilde güncellenen eklentiler de ödül alacak.

İşte Ödüller

En iyi yeni eklentinin 15″ MacBook Pro ve çeşitli yazılım lisansları ile Firefox ekipmanları kazanacağı yarışmada, en iyi güncellenen eklenti, en iyi alışveriş eklentisi ve en iyi oyun-eğlence eklentisi de 13″ birer MacBook Pro kazanacak. Tüm ödüller ise yarışma sayfasında ayrıntılı olarak belirtiliyor.

:: Siz Firefox’a nasıl bir eklenti hazırlamak istersiniz?

Bilgi İçin : Extend Firefox
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Eklentiyi Yap, MacBook’u Kap!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    birinciye bi tane notbook verip dunyanin fikrini kapiyorlar. sonucta birinci olmasalar bile eklentiler artik hazir oluyor firefox icin.
    tipki google`in yaptigi gibi. en iyi bir kac fikre bilmem kac para veriyorlar ama kalan diger fikirleri de gelecek bilmem kac yil isine yarayacak teknolojileri bir kosede sakliyorlar.

" Eklentiyi Yap, MacBook’u Kap! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eklentiyi Yap, MacBook’u Kap! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eklentiyi Yap, MacBook’u Kap! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "