Okunma

Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!


16 Mart 2019 Cumartesi 19:45
Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!

Dünyanın gündeminde geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerine cuma namazı sırasında düzenlenen ve 49 kişinin şehit olması ile sonuçlanan hain terör saldırı var. Yeni Zelanda katliamı ile ilgili tüm dünya tek yürek olmuş durumda.

 

Tüm dünyada milyonlarca kişinin kınadığı bu hain terör saldırı sonrasında Ekşi Sözlük’te oldukça utanç verici bir olay yaşandı. Yeni Zelanda’da camiye saldırı şeklinde açılan başlığa yazarlardan birisi utanç verici bir yorum yaptı. Yeni Zelanda katliamı için hoş olmayan ifadeler kullanan Ekşi Sözlük yazarı hakkında karar verildi.

Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!

Videoyu izlerken keşke Türkiye’ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim ” ifadelerini kullanan yazarın hesabının nefret söylemi nedeniyle kapatıldığı açıklanırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!

Emniyet tarafından yapılan açıklamada ” mukemmeligindayanilmazhafifligi ” rumuzlu kullanıcının Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan A.A. olduğu ve ikamet ettiği adreste gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklandığı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türk Polis Teşkilatı olarak bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleriyle paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar içindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

Yeni Zelanda’da cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.”
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

32 yorum - “Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  katledilen kardeşlerimiz için şehit kelimesini kullandığınız ve bu duyarlılığı gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim sizin gibi duyarlı yayıncılık yapmayanlara örnek olsun

 2. TeknoKaan dedi ki:

  Şimdi yalan ifadenin bini birdir, nasıl kıvıracam diye translara geciyordur…. Eee akılsız başın cezasını beden çekermiş.. İnşallah insan muamelesi yapmiyorlardir buna çünkü o kişinin insanlikla alakası yok gibi

 3. Gökhan dedi ki:

  Sen şerefsiz ve hainsin. İçeride umarım aynısını sana yaparlar

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Teröristten bir farkı yok bu ve bunun gibileri bu ülkede yaşatmayacaksın

 5. Anonim dedi ki:

  Müslüman olmasa bile bunu söylemesi çok büyük yanlış Türkiye den böyle kanı bozukların çıkması beni üzüyor şahsen en az 6 yıl yesede rahatlasak diyecem ama sadece ifade alıp salarlar ….
  Ve yarım beyni ile ironi yapmaya çalışmış olabilir …
  Yeni nesil çok bozuk …

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Şükürler olsun…

 7. Anonim dedi ki:

  Yok adam müslüman değil bilmem ne.
  Adam tabii ki müslüman değil orası kesin ama bunun müslümanlıkla alakası yok. Ben bir ateist olarak şu olayı gördüğümde hem sinirlendim hemde gerçekten acayip kötü hissettim. Bunu yapan kişi insan değil.
  Bunu yapanı destekleyende insan olamaz.

 8. Teknolojist dedi ki:

  Hayvandan bile aşağı olan bu mahluka az bile…

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İşte bu güzel haber demek ki arkadaş kâfir müslümanların katliamından zevk alıyor onu oradan cikartanin

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Adam ortama kurban gitti diyelim. Ekşi sözlükte dikkat çekicem diye hapse girdi ya la

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eksi sözlükte onun gibi yüzlerce hesap var hep öyle şeyler yazıyorlar o sitenin tamamen kapatılması gerek o sitenin kuruluş amacı çok farklı

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eksi sözlükte onun gibi yüzlerce hesabı var hep öyle şeyler yazıyorlar o sitenin tamamen kapatılması gerek o sitenin kuruluş amacı çok farklı

 13. Anonim dedi ki:

  Bence böyle adamlar içimiz de çok var bunlar din düşmanı kafirler

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Belliki Müslümanlıkla alakan yok be onun bunu çocuğu insanlığınıdamı yitirdin biriside yazmış burası arabistanmı düşünce özgürlüğü var diye düşünce özgürlüğü İle insanlığı karıştırıyor galiba

 15. Anonim dedi ki:

  Lütfen o kişiye kızmayın. Onu yetiştiren anne babasını tutuklayıp, asıl onların hapse girmeleri lazım böyle bir çocuk yetiştirdikleri için. Gitgide cahil ve insanlıktan uzak çocuk yetiştiriyorlar. Aslı neyse nesli de onu takip eder. Yazık yazık. Küfür ve kötü söz söylemek yasaktır diyorsunuz nasıl söylemeyemezsin şimdi. Hayırlı ana babanın hayırlı evlatları olur.

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Utanıyorum böyle insanların ülkemizde olmasından

 17. Anonim dedi ki:

  Silivri Soğuktur Kalın Giyin

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güzel gelişme. İnsan düşmanı psikopat kim varsa cezasını çekmeli.

 19. Farang dedi ki:

  Alttaki şahsiyet Atatürkçülük adı altında türklüğü islama düşman ettiler demiş… iğneyi biraz da kendine batır asıl islam etkisi altında türklüğü ikincil gördüler Atatürkçülükte değil olay… işte ülkenin ahvali..

 20. Burak dedi ki:

  Böyle insanları ifşa etmeleri lazım.

 21. Laikligin eseri işte dedi ki:

  Türk kültürüne İslam dinine Namusa Örf adetine düşkün olan herkesi bozmak istiyorlar İslam öncesi Türkler Namuslari için At’larija parçalatırdı Namusuna bakan kişileri Takı Osmanlı’ya kadar birde Bu Laik TC devletine bak Karısını kızını Zenciye Avrupaliya Araplara Pkk’larin altına verip video’ları alıyorlar Deyyus Dinsiz ahlaksız bir nesil yetiştirdiler Laiklikle’ ben şahsen Atatürk’ü sevmem sevene saygı duyarım lakin Atatürkçülük adı altında Türk ırkının ve İslam’a düşmanlı güttüler işte bu yüzden bu hale geldik onca Üniversitesi de var Kimisi Kıllar Tüyler kimisi Başörtüsüyle Kimdi Dinle Kimisi Devletle uğraştılar Kütüphane kültürü olmayan Ünlüler Üniversitesi değildir gösteriş ve ahlaksız öğreten yerleridir
  Unutmayın ki Türk ırkı azalıyor bozuluyor daha fazla Melezleştirip yok ediliyor

  1. Anonim dedi ki:

   Senin şimdi o adamdan ne farkın kaldı, bi düşün! O da aynı senin gibi hristiyanlık için bunu yapıyorlar diye müslümanlara katlıyam yapmış! Böyle dinsel, ırksal, cinsiyetsel ayrıştırmayı bırakın artık! Allah’ını seven ayrıştırma yapmaz. “Yaratılanı sev Yaratan’dan ötürü.” Diğer taraftan sen Atatürk’ü de, laikliği de anlamamışsın. Atatürk olmasa şuan ezanı bile duyamazdın! Adında ne olurdu kim bilir! Umarım bir gün Atatürkçülüğü anlarsın!

 22. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Muhtemelen yeni nicki tutuklanmaninmuhtesemhazzi olan yeni sözlük yazarı dır…. 🤣

 23. RawShed dedi ki:

  Haini dışarılarda aramaya gerek yoktur bence hep içimizde olmuştur

 24. Anonim dedi ki:

  hadi imanını kaybettin , insanlığını nerde kaybettin ?

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   👍

 25. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Umarim alabilecegi en fazla cezayi alir.. artik insanlar anlamali internet adresinle ev adresin ayni sey..

 26. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Günün güzel haberi

 27. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sorsalar türktür.. birşeyden korksa allah der 🙂

  1. Anonim dedi ki:

   evet… ama hepsinin hesabı bir gün görülecek kardeşim.. ve o gün kaçamayacaklar ebediyen..

 28. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Böyle insanlarla aynı ülkede nefes aldığım için utanıyorum.

" Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "