Elon Musk, 3. Dünya Savaşı’ndan Endişeli!


15 Aralık 2015 Salı 05:00
Elon Musk, 3. Dünya Savaşı’ndan Endişeli!

Gerek Uzay gerekse de Teknoloji alanları için önemli isimlerden biri olan Elon Musk, kimi zaman söz konusu alanlar ile ilgili dikkat çekici açıklamalar yapıyor. Bu açıklamalara bir yenisi de, bir dergi için verdiği röportaj kapsamında eklenmiş oldu.

Verdiği demeç kapsamında Elon Musk, 3. Dünya Savaşı ve bunun Mars görevine vuracağı darbeden bahsetti.

15-12/15/news_2-elon-musk-3-dunya-savasi-icin-endiseleniyor-sdn-2016-elon-musk.png

Elon Musk: Mars görevi, savaşa yenik düşebilir!

Bilindiği gibi NASA, Mars yüzeyine ilk insanın ayak basması ve olası bir Mars kolonisi için yoğun çalışmalar sürdürüyor. Elon Musk’ın açıklaması ise, tam da bu görev ve görevin geleceği ile ilgili oldu.

15-12/15/news_1-elon-musk-3-dunya-savasi-icin-endiseleniyor-sdn-2016-elon-musk.png

İlk olarak, Mars’a koloni kurmanın bir insani sorumluluk niteliğinde olduğu yorumunu yapan Musk, ne yazık ki olası bir Dünya Savaşı ile bilim dünyasının geriye gidebileceğinden endişelendiğini söyledi.

Daha önce yaşanan Dünya Savaşlarını örnek gösteren Musk, şu an 3. Dünya Savaşı olur mu olmaz mı diye tartışmanın yersiz olduğunu dile getirdi. Öyle görünüyor ki Elon Musk, Dünya ülkelerinin mevcut tutumlarından endişe duyuyor. Üstelik olası bir savaşın da, en çok Bilim ve Teknoloji dünyası için etki oluşturacağı düşüncesini taşıyor.

:: Elon Musk’ın 3. Dünya Savaşı ve Mars Kolonisi açıklamaları ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

24 yorum - “Elon Musk, 3. Dünya Savaşı’ndan Endişeli!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  mars göreviniz 3. dünya savaşından daha önemli sanki

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  3. dünya savaşından bende korkuyorum….

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Savaş çıksa herkes nükleer bombalarla dünyanın yok olacağından dem vurmuş. Ulen zırtolar sizin counter ınıza benzemez o. O sliahların başında sizin gibi veletler mi var sanıyorsunuz? Sanki 50 yıl devam eden soğuk savaş sırasında 2 süper gücün elinde dünyanın amcasına selam edecek nükleer güç yok muydu? boş boş konuşmayın. O anca sizin gibi gerzekler bizim tsk da bir yere gelirse, tsk ya da amerika filan üç beş nükleer silah lütfederse olur, onunla da tek düşmanı harmayamaz türkiyeyi haritadan silersiniz. Dünyayı anlamaktan bu kadar uzak sırf bizim ergenler mi var yoksa bu şağda her ergen mi böyle bilmiyorum ki?

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Yemeyin insanları. Marsa girdiğimizde değil. Türkiye resmi olarak ortadoğuya girdiğinde 3. Dünya Savaşı olacak. Ve bu girişin nedeni İsrail olacak. 3. Dünya Savaşında ABD ve AB'den bahsetmiyeceğiz. Çin, İsrail ve Türkiye tarafları olacak

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  21. yy'da savaş çıkarsa nükleer bombalar konuşur. Çoğumuz buhar oluruz. Geride kalanların büyük kısmı sakat ve kanser vb. hastalıklarla ölüme mahkum edilmiş şekilde yaşar. Zira gezegen de hayat insanlar için biter. Umarım olmaz….

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  savaş oyunları, savaşı gençlere sıradan zevkli birşeymiş gibi gösteriyor

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Savas mavas cikmaz artik gecti o devirler gorursunuz:)
  Ortadoğu savas alani sadece ulkeler oyle birbirine hemen savas acmaz eskiden savasin yeri farklıydı toprak kazanma mucadelesi vardi simdi ise oyle degil bir yeri ıcerden etkileyerek orayi yeterince kendine bağlayabiliyorsun 🙂 .. gecti o devirler gecti:)

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Zaten su an neredeyse bütün islam arap dünyasinda yasanan bir savas ***** bu savasa katilsa dünya diye bisey kalmaz(nükleer bombalar)

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Olası bir dünya Savaşı sadece yıkım getirecek elbette teknoloji cok geriye gidicek süpergüclerin askeri alanda gücü yetmediği zaman başvurqcagı tek şey nükleer savaş hem ekoloji bozulcak hem milyonlarca insan savaşta sonrasinda ise radyoaktif atıklarından ölücek insanlar silah degil o zaman yemek barınma ve saglık icin birbirlerini öldürecek sonucta tas devrine Hos geldiniz

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  daha önceki savaşlarda bilim geri kalmadığı için öyle bir risk söz konusu değil. Ancak gelişen bilimn alanı biraz değişecektir. Silahlanma, saldırı, savunma, konuma vs gibi konular öne çıkar, hastalıkların tedavisi, yaşlılara ve zayıflara hayatı kolaylaştıran şeyler arkaplanda kalır ki onlar savaşta ilk ölürler vs.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Umulur ki bir savaş çıkmaz. Ama artık ummak fayda vermiyor. Oyunların sonuna gelmek üzereyiz. Bu savaş elbette çıkacaktı. Senelerce sinsice kurulan planlar ve oynanan oyunlar için artık son vakti. Elbette diktiğin ağacın meyve vermesini istersin. Bunu göremeyenler var ise gözlerini kullanmalarını tavsiye ediyorum. Ayrıca Elon Musk önceliğini bilim e veriyor olması da ilginç. Mars görevi mi ? İnsan hayatı mı ? dense herhalde Mars ı seçicek. Elbette ki kendisi bir hayırsever olasa bile açıklamalar insanı kuşkuya düşürüyor.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Tüm Dünyayı sömürün her yer kan gölü göz yaşı dolsun sonra 3. Dünya savaşı çıkmasından korkun.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Açıkçası ben de bu konuda endişeliyim

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Savaşa Hayır!

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Ciksada gorsek.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Elon Musk dikkat çekmeyi seviyor. Yoksa herkes de aynı korku var şuan. Suriye bataklığı yüzünden III. Dünya Savaş'ı çıkma riski var. Savaşın bilim-teknolojiye katkısı olabilir ama umarım yaşamayız bu savaş denilen vahşeti. Kan ve gözyaşından başka insanlığın kazanabileceği bir şey olmaz. Nükleer savaş patlarsa, Mars'a koloni hayalini geçtim zaten son nesiller oluruz.

" Elon Musk, 3. Dünya Savaşı’ndan Endişeli! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, 3. Dünya Savaşı’ndan Endişeli! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, 3. Dünya Savaşı’ndan Endişeli! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk! Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk!
 2. 2 Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı
 3. 3 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7
 4. 4 Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik! Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik!
 5. 5 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)
 6. 6 MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı! MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı!
 7. 7 Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci! Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci!
 8. 8 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
 9. 9 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
 10. 10 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?