Elon Musk’tan ilginç Ay görevi paylaşımı


10 Nisan 2021 Cumartesi 15:22
ABONE OL
Elon Musk’tan ilginç Ay görevi paylaşımı

Elon Musk, Twitter paylaşımlarıyla konuşulmaya devam ediyor. Ünlü iş insanı dün yaptığı Neuralink paylaşımı sonrası şimdi de Ay görevi ilgili ilginç tweetler paylaştı. Çok yakında aya gideceğimizi paylaşan Musk, daha sonrasında ise Godzilla üzerinden ilginç bir örnek verdi.

Elon Musk roket yakalayıcısını Mecazilla’ya benzetti

Elon Musk Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda Starship denemeleri için ilginç bir benzetme yaptı. Dev uzay roketini yakalayan mekanizmayı Mecagodzilla’ya benzeten Elon Musk, Godzilla vs KinKong filmine de gönderme yaptı.

Mecazilla ya da daha doğru adıyla Mecagodzilla, Godzilla’ya karşı geliştirilen robot bir Godzilla. Japonlar için önemli kültür öğesi olan Godzilla, 1990’lı yılların sonunda Hollywood yapımcılarının da dikkat çeken fantastik dev bir sürüngen.

elon musk, nasa artemis, ay görevi, elon musk ay

Musk, sadece dev yatırımları ve ilginç girişimleriyle değil, tweetleriyle de konuşuluyor. Bugün yapılan paylaşıma göre Artemis programının ilk aşamasının çok yakında gerçekleşebilir. Bildiğiniz gibi NASA, Ay üssü kurmak için malzeme taşıma görevini Şubat ayında SpaceX şirketine verdi.

elon musk, nasa artemis, ay görevi, elon musk ay

Elon Musk’ın tweetinde bahsettiği Mechagodzilla

NASA geçen sene açıkladığı Artemis programıyla yeniden Ay’a insanlı görev için harekete geçti. Elon Musk ise bu projede SpaceX ile etkin bir rol oynamak istiyor.  Elon Musk ya da NASA bunun için tarih vermese de 2024 yılı için yeniden Ay’a astronot gönderecek.  Yine Ay yörüngesine kurulacak özel üs için ilk fırlatma çok yakında gerçekleşebilir.

Artemis Ay görevi ve hedefleri

NASA, Artemis programı ile önemli ilklere imza atacak.  Buna göre NASA, ilk defa bu görevde Ay yüzeyine bir kadın Astronot indirecek. Son ortaya çıkan bilgilere bakılırsa, NASA Afro Amerikan kökenli siyahi bir Astronot’u da bu görev için seçecek.

Görevin en önemli amacı insanlı Mars görevi için Ay üssünün bir atlama tahtası olarak kullanılması. Yine SpaceX dışında Blue Origin ve Dynetics gibi firmalarda bu görevde rol alacak.

Artemis projesiyle Ay yüzeyine kalkış istasyonları, ay yörüngesine de bir uzay üssü inşa edilecek. Bu proje insanlığın  dünya dışında başka bir gezegene yaptığı ilk yerleşim olacak.

NASA Artemis programı ve Elon Musk’ın Ay paylaşımlarını nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Adam magazin figürü oldu. Reklam yapmaya devam ediyor

" Elon Musk’tan ilginç Ay görevi paylaşımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk’tan ilginç Ay görevi paylaşımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk’tan ilginç Ay görevi paylaşımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de! Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de!
  2. 2 Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor? Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor?
  3. 3 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  4. 4 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  5. 5 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  6. 6 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  7. 7 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  8. 8 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  9. 9 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  10. 10 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit