Elon Musk’tan Corona virüsü hamlesi


17 Mart 2020 Salı 09:01
Elon Musk’tan Corona virüsü hamlesi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Pazartesi günü elektrikli otomobillerini üreten fabrikasındaki çalışanlarına bir e-postayla Corona virüsü ile ilgili endişenmeleri durumunda çalışmak zorunda olmadıklarını söyledi. Musk, “Biraz olsun hasta veya rahatsız hissediyorsanız, işe gelmek zorunda değilsiniz. Bunu belirtmek istiyorum. Şahsen ben işte olacağım, ama bu benim kararım. Herhangi bir nedenle evde kalmak istiyorsanız, anlarım.”

Şimdilik pozitif test yok

Tesla, daha önce kendini iyi hissetmeyen veya potansiyel olarak Corona virüsü olan biri olduğunda şirketin uyarılması ve çalışanların evde kalması için talimat vermişti ancak bu politikasını virüs hakkında endişelenenlere kadar genişletmemişti. Musk, Pazartesi günü gönderdiği e-postasında, Corona virüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19 için pozitif test yapan herhangi bir Tesla çalışanının şu an için olmadığını, ancak herhangi pozitif bir test sonucu çıktığında şirketi uyaracağını da ekledi.

Elon Musk’tan Corona virüsü önlemi

Musk ayrıca endişelerin daha çok zarar verdiğini açıkladı. “Benim açık görüşüm, Corona virüsünden gelen zararın, virüsün kendisinden çok daha fazla olduğunu gösteriyor.” dedi. Ayrıca Musk genel olarak, 6 Mart’taki bir tweet’inde Corona virüsü için alaycı bir tepki vermişti. Musk salgın nedeniyle yaşanan paniği “aptalca” olarak nitelendirmişti. Ancak şimdi Tesla çalışanlarının büyük küçük tüm toplu yerler için tehlikelere karşı uyanık olmaları adına uyardı. “Dışarıda tehlike çok. Lütfen ailenizle toplandığınızda dikkatli olun. Bir çocuğa nispeten zararsız olan bu virüs büyükanne ve büyükbaba için tehlikeli olabilir.” dedi.

Elon Musk: Ölümler 2017’den farklı olmayacak

Musk ayrıca Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri web sitesinin “harika” olduğunu ve ABD’deki teyit edilmiş Corona virüsü vakalarının “yakından izlemeye değer” olduğunu söyledi. Ünlü CEO, “Hastalık Kontrolü Merkezi verilerine dayanarak söylüyorum ki tahminlerime göre teyit edilmiş COVID-19 vakalarının ABD nüfusunun yüzde 0.1’ini aşmayacağıdır. Dahası, 2020’ye baktığımızda, ölüm veya ciddi yaralanma nedenlerinin 2017’den çok değişeceğini düşünmüyorum.” dedi.

Musk daha sonra çalışanların “herhangi bir endişeleri varsa işe gelmek zorunda hissetmemeleri gerektiğini” yinelerken ücretli izinler veya iş güvenliği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Elon Musk’tan Corona virüsü hamlesi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Adam gibi adam.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Elon musk, virüse aptal demedi. yapacağınız habere, çeviriye ben ….

" Elon Musk’tan Corona virüsü hamlesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk’tan Corona virüsü hamlesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk’tan Corona virüsü hamlesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?