Elon Musk, takipçisinin sesine kulak verdi!


19 Mart 2020 Perşembe 12:10
Elon Musk, takipçisinin sesine kulak verdi!

Tesla ve SpaceX‘in kurucusu Elon Musk, Twitter’da, Corona virüsü salgını nedeniyle bir sıkıntı varsa fabrikalarının solunum cihazı üretmek için yeniden tasarlayacağını söyledi. Musk sözünü Çarşamba akşamı bir tweet’e yanıt olarak verdi.

Takipçisinin sesine kulak verdi

Bir takipçisinin “Lütfen en kısa zamanda fabrikalarınızı solunum cihazı üretmek için kullanmaya başlayın. Ben bir Tesla sahibiyim ve şirketinizi seviyorum fakat bu konuda aptallık yapmayı bırakmalısın çünkü bu büyük bir felaket! Doktorlara sorabilirsin.” sözlerine kulak veren Musk ise “Sıkıntı varsa solunum cihazları yapacağız.” dedi.

Solunum cihazları hemen üretilemeyebilir

Bu cevabın üzerine başka bir Twitter kullanıcısı ise Musk’a şu anda bir sıkıntının olduğunu ve kaç tane solunum cihazı üretebileceğini sordu. Musk buna cevaben “”Tesla HVAC sistemlerine sahip otomobiller üretiyor, SpaceX ile uzay aracı yapıyor. Solunum cihazları zor değil ama anında üretilemiyor. Şu anda hangi hastanelerde bahsettiğiniz bu sıkıntılar var?” dedi. Musk’ın takipçileri sorusuna cevap olarak İtalya’yı örnek gösterdi. Kullanıcılar, oradaki doktorların bu tür eksiklikleri bildirdiklerini ifade ettiler.

Elon Musk solunum cihazı yapacak mı?

Solunum cihazları COVID-19 gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisinde anahtar rol oynuyor. Solunumu zorlaştıran bu hastalık için hastaya oksijen tedavisi uygulanarak solunum desteği veriliyor. Bir uzman, yaklaşık 1 milyon Amerikalı’nın Corona virüsü salgını sırasında solunum cihazı tedavisine ihtiyaç duyabileceğini ve ülkelerin mevcut kaynaklarını bu konuda zorlandığını söyledi. Maskeler gibi diğer tıbbi ekipmanların yetersizliği de ABD hastanelerini etkilemeye başladı.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elon Musk, takipçisinin sesine kulak verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, takipçisinin sesine kulak verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, takipçisinin sesine kulak verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!