Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte!


26 Şubat 2019 Salı 19:30
Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte!

Daha önceden de yapmış olduğu çarpıcı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden davalık olabilir.

Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden davalık oldu!

Temmuz 2018’de denizaltı tasarımı hakkında Twitter hesabı üzerinden sürdürdüğü tartışmada; dalgıca “pedofili” dediği için hem dalgıçtan hem de temsil ettiği Tesla ve SpaceX şirketlerinden özür dilemişti.

Bu sefer ise biraz daha farklı bir konu ile gündeme gelen Musk, 20 Şubat’ta atmış olduğu tweet yüzünden davalık olabilir. Söz konusu paylaşımında yanlış bilgi vermesi öne sürülmesinden dolayı, genç CEO’ya  güveni ihlal suçundan yargılanması talep edildi.

The Vergede yer alan bir haberde, ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu’nun açmış olduğu davada Musk’ın adli uzlaşma anlaşmasını hükümlerini ihlal ettiği iddia edildi.

Hemen aşağıda da görebileceğiniz üzere Musk, Tesla’nın 2011 yılında 0 adet araç ürettiği belirtiliyor. Ancak, 2019 yılı içerisinde toplamda 500 bin araç üreteceklerini vurgulayan genç CEO, bu açıklaması başını derde sokmuş durumda.

Söz konusu bu tweet üzerine bir takım araştırmalar yapan ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu avukatları, Tesla’nın bundan birkaç hafta önce yatırımcılarına 2019 yılı içerisinde toplamda 400 bin araç üreteceklerini ifade ettiği ortaya çıktı.

Bu yüzden dolayı Musk’ın paylaşımını yanıltıcı bulan komisyon güveni ihlal suçundan dolayı genç CEO’ya dava açacaklarını duyurdu.

Komisyonun bu hamlesinden sonra, Elon Musk Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile beraber, 2019 yılı için belirlemiş oldukları üretim kapasitesinin toplamda 500 bin araç olduğunu ifade etti.

Bununla beraber, davalık olan tweet’inde haftada 10 bin araç üretmek istediklerini vurgulayan CEO, açıklamasında ayrıca 2019 yılı içerisinde 400 bin araç teslim edeceklerini de belirtti.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk Twitter paylaşımı yüzünden başı dertte! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  2. 2 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  4. 4 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  5. 5 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  6. 6 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  7. 7 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  8. 8 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  9. 9 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  10. 10 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!