En çok kullanılan VPN uygulamaları belli oldu


18 Nisan 2021 Pazar 17:08
ABONE OL
En çok kullanılan VPN uygulamaları belli oldu

Türkiye’de YouTube ve Wikipedia yasakları ile gündeme gelen VPN uygulamaları, dünyada da son dönemde çok kullanılmaya başladı. Özellikle pandemi döneminde tarayıcı takiplerinden kaçmak isteyen kullanıcılar için VPN teknolojisi kurtarıcı hale geldi.

Bir araştırma şirketi ise Android ve iOS üzerinde en çok kullanılan VPN uygulamalarını bir araya getirdi.

Mart ayı en çok kullanılan iOS VPN uygulamaları

Mart ayı kullanıcı sayılarına göre ortaya konulan istatistik 42Matters sitesi tarafından bir araya getirildi. Bu araştırma ABD ve dünya çapında olmak üzere ikiye ayrıldı.  Buna göre listenin başında VPN-Super Unlimited Proxy by Mobile uygulaması geliyor. Uygulama dünya çapında 1 milyon 934 bin 429 kullanıcıya sahip. Bu kullanıcıların 470 bin tanesi ise ABD topraklarında.

vpn uygulamaları, en çok kullanılan vpn, android vpn uygulamaları, ios vpn uygulamaları

En çok kullanılan iOS VPN uygulamaları

Bu uygulamanın en büyük rakibi ise ülkemizde oldukça popüler olan Nord VPN oldu. Ücretli üyelikleriyle oldukça başarılı olan uygulama dünya çapında 1 milyon 289 bin 681 kullanıcıya sahip.

iOS VPN uygulamaları listesinin üçüncü sırasında ise dünya çapı rakamlarına göre Brave Private Web yer alıyor. Aslında mobil bir tarayıcı ile ücretsiz VPN hizmeti sunan uygulama dünya çapında 904 bin kullanıcı sayısına ulaştı.

Dördüncü sırada ise Free VPN by Free VPN uygulaması yer alıyor. Uygulama sadece iOS‘ta dünya çapında 870 bin kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

Listenin beşinci ve son sırasında ise VPN Proxy Master – Super VPN yer aldı. Uygulamanın dünya çapında 853 bin kullanıcısı var.

Mart ayı en çok kullanılan Android VPN uygulamaları

Android tarafına geçtiğimizde ise uygulamalar farklılaşıyor ve kullanıcı sayıları çok daha yüksek. Buna göre listenin en başında Turbo VPN yer aldı. Uygulamanın dünya çapında 4 milyon 437 bin 334 Android kullanıcısı var.

Listenin ikinci sırasında ise Free VPN SecVPN Android VPN uygulaması yer buldu. Bu uygulamanın ise dünya çapında 3 milyon 334 bin 864 kullanıcısı var.

vpn uygulamaları, en çok kullanılan vpn, android vpn uygulamaları, ios vpn uygulamaları

En çok kullanılan Android VPN uygulamaları

Üçüncü sırada ise Turbo VPN‘nin Lite versiyonu kendisine yer buldu. Uygulama dünya çapında 2 milyon 768 bin 135 kullanıcıya sahip.

Listenin dördüncü sırasında ise Psiphon Pro – The Internet Freedom VPN uygulaması yer aldı. Android VPN uygulaması 999 bin kullanıcı sayısına sahip.

Son sırada ise antivirüs yazılımları ile de bildiğimiz Norton Secure VPN yer aldı. Uygulamanın dünya çapında 552 bin Android kullanıcısı var. Bu arada Norton ABD özelinde 169 bin kullanıcı sayısıyla ikinci sırada.

VPN, bir tür maskeyle kişilerin internette IP numaralarını gizleyerek dolaşmasına izin veriyor. Ücretli VPN uygulamaları ise kullanıcılara daha fazla imkan ve gizlilik sunuyor. Ancak istatistiklere bakılırsa özellikle Android kullanıcıları ücretsiz uygulamaları tercih ediyor.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Ben kullanıyorum çünkü gerek yok

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Anlayamayayorum

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Bence en cok kullanılan opera vpn

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Tamama da NordVPN Türkiye’de patlamıştı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
27 gün önce

Hepsi kötü

" En çok kullanılan VPN uygulamaları belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En çok kullanılan VPN uygulamaları belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En çok kullanılan VPN uygulamaları belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!