Okunma

En Hızlı Güneş Aracı Yollarda


11 Ocak 2011 Salı 13:26
En Hızlı Güneş Aracı Yollarda

Güneş yarışçısı olarak adlandırılan Sunswift IV, New South Wales üniversitesi tarafından dizayn edildi. New South Wales aynı zamanda Avustralya’da buluna dokuz eyaletten birinin adı.

Mews.com’un haberine göre Sunswift IV’ün eski kırdığı rekor saatte 78 km’di. Yeni rekor ise saatte 88 km. Kendi rekorunu 10 km/saat geliştiren Sunswift IV’ün geliştiricileri bu değeri 90 km/saatin üzerine çıkaracakları sözünü verdiler.

http://www.youtube.com/v/p0fHg6U_Na8?fs=1&hl=en_US

Güneş enerjisi ile çalışan ve silikon güneş panelleri ile güçlendirilen aracın daha önceki kayıtlı hızı 79 km/s. Araç hızlandığında 1200 W elektrik üretiyor ki, bu evlerde kullanılan bir tost makinesinin gücüne eş.

:: Güneş enerjisi iel çalışan arabalar gerçek olabilecek mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Hızlı Güneş Aracı Yollarda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Hızlı Güneş Aracı Yollarda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Hızlı Güneş Aracı Yollarda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "