En ilginç Kickstarter projeleri – 12


19 Haziran 2020 Cuma 21:00

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo, teknolojik ürün

Raspberry dizüstü: CrowPi 2

Aslında, CrowPi için sadece bir dizüstü tanımlaması yapmak ne kadar doğru olur bilemedik. Karşımızda, her türlü programlamayı kolayca yapabileceğiniz, bu Raspberry Pi dizüstü, çok ilginç özelliklere sahip.

CrowPi 2 ve özellikleri

Öncelikle Raspberry Pi, bir bilgisayarın yapabileceği birçok temel işleve sahip olan, daha ucuz ve özellikle çocukların programlama yapması için geliştirilen mini entegre devreler. CrowPi 2 ise, bu işi biraz daha basit hale getirip, bu devrenin üzerine inşa edilmiş bir dizüstü projesi.

Bir taraftan normal bir dizüstü olan cihaz, 11,6 inç boyutunda, 1920 x 1080 çözünürlüğüne sahip IPS bir ekrana sahip. Kamerası 2 Megapiksel olan bilgisayar, stereo ses çıkışına da sahip. Eski notebook modelleri gibi küçük ama sevimli olan bilgisayar, wireless bir klavye ile karşımıza çıkıyor.

Neden bir dizüstü bilgisayar wireless klavye kullanıyor dediğinizi duyar gibiyiz. Bu klavye, gövdeden çıkabiliyor. Ve hemen altında bilgisayarı diğerlerinden ayıran ilginç sensörler önümüze geliyor.

Bu arada bilgisayarın alt kasasında, Raspberry Pi devresini bağlayacağınız bir bölme yer alıyor. Dizüstü sadece belli paketlerde, Raspberry Pi 4B ile birlikte geliyor. Eğer elinizde olan bir Raspberry varsa, onu da kolayca monte etmek mümkün.

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo, teknolojik ürün

Bilgisayarın üzerinde. tam tamına 22 farklı sensör ve modül bulunuyor. Yüz tanıma desteği, ağırlık ölçme, akıllı ev kontrolü, kamera ile kayıt alma, ses kontrolü, 4 x 4 buton matriks, 8 x 8 RGB matriks, dokunma sensörü, sıcaklık gibi birçok farklı sensörü bilgisayarda kullanmanız mümkün.

Özellikle çocukların programlama öğrenmesi için, 96 kurs sunan bilgisayar, ilk başlangıçtan itibaren öğretici bir yapıyla, nasıl kod yazılacağı ve bilgisayar sensörlerinin nasıl kullanılacağını da anlatıyor.

Her ne kadar çocukların kod öğrenmesi için geliştirilmiş olsa da, temel anlamda bir bilgisayarda bulunan özellikleri CrowPi 2’de bulmak mümkün. Bu ilginç teknolojik ürün Kickstarter üzerinde Raspberry Pi olmadan 169 dolar fiyat etiketine sahip.

Raspberry Pi 4B 4G’nin yanı sıra iki oyun kontrol cihazı, Minecraft için özel parçalar gibi birçok farklı parçayla beraber 239 dolar satış fiyatına sahip. Kitle fonlaması projesi hakkında daha fazla bilgiye Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En ilginç Kickstarter projeleri – 12 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri – 12 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri – 12 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?