En ilginç Kickstarter projeleri – 12


19 Haziran 2020 Cuma 21:00

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo, teknolojik ürün

Taşınabilir hafıza: SpeedSSD

Hafıza kartları gün geçtikçe küçülmeye ve kapasiteleri artmaya devam ediyor. Bugün size tanıtacağımız SSD ise hem çok hızlı, hem yüksek kapasiteli hem de kolayca taşınabilecek boyutlarda.

SpeedSSD ve özellikleri

Bir Apple TV kumandası boyutlarında olan bu SSD, 2 TB ile 4 TB şeklinde iki farklı devasa boyutla karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu boyutlarda SSD’ler var. Ancak SpeedSSD, ufacık boyuna karşın devasa bir kapasiteye sahip.

Bunun dışında, 1 GB/s veri transfer hızına sahip olan SSD, 49 gram ağırlığa ve özel bir soğutma sistemine sahip. İç kısmında yer alan mini fan, cihazın yüksek hızlı veri transferlerinde soğuk kalmasını sağlıyor.

Type-C 3.2 bağlantısıyla karşımıza çıkan cihaz, havacılıkta kullanılan özel bir alüminyum alaşımla kaplanmış. Bu da SSD’nin hem dayanıklı hem çok daha hafif olmasını sağlıyor. Cihazda yer alan fan sistemi de ayrıca, sıcaklığın sürekli olarak 50 derecenin altında kalmasını sağlıyor. Bu sıcaklık korumasında, dışta yer alan alaşımın da payı büyük.

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo, teknolojik ürün

Bu soğutma becerisi sayesinde, ısınma kaynaklı verilerinizin tehlikeye girmesi gibi durumların da önüne geçilmiş oluyor. Dediğimiz gibi saniyede 1 GB veri okuma ve yazma hızı olan SSD, küçük bir matematikle 10 GB büyüklüğünde olan bir veriyi, neredeyse hiç ısınmadan 10 saniyede aktarabiliyor.

Alüminyum kasanın üzerinde ise her türlü darbeyi emebilen ve çizilmelere dayanıklı silikon bir kaplama yer alıyor. Bu arada, içinde yer alan SSD bittiğinde cihazın içini kolayca açıp, M.2 uyumlu başka bir SSD takmanız da mümkün.

SSD, kameralara bağlanmasını sağlayan bir aparatı da beraberinde sunuyor. Hafıza cihazının Kickstarter üzerinde 2 TB boyutunda olanı 189 dolar, 4 TB boyutu ise 399 dolar fiyat etiketine sahip. Kitle fonlaması projesi hakkında daha fazla detaya Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En ilginç Kickstarter projeleri – 12 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri – 12 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri – 12 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?