En ilginç Kickstarter projeleri


17 Nisan 2020 Cuma 20:30

kitle fonlaması, kickstarter

Filtreli yıkanabilir maske: B2 Mask

Aslında ilk bakışta karşımızda piyasada nano maske olarak satılan siyah maskelerden biri varmış gibi duruyor. Ancak B2 Mask özel bir filtrelizasyon sistemine sahip ve yüze oturan özel bir tasarımı var. Kickstarter üzerinden fonlanan kitle fonlaması projesinin detayları ise şu şekilde.

B2 Mask nasıl kullanılıyor?

Bugünlerde hem Türkiye hem de dünyanın en büyük sorunlarından biri ucuz tıbbi maskeye olan erişim. Uzmanların nano maskelerin ve evde gözenekli kumaşlardan yapılan maskelerin korumadığı konusunda uyarıları da kitle fonlaması sitelerinde maske projelerinin artmasına neden oldu.

Bu projeler arasında en dikkat çekenlerden biri ise B2 Mask. Maske, basit bir yapıda dizayn edilmiş. Filtrelerin yer aldığı havalandırma bölümü, maske kumaşının içerisine yerleştirilerek kullanılıyor.

B2 Mask, kulaklara takılmak yerine boyundan geçirilip, kafatasına geçirilen bir lastikle sabitleniyor.

kitle fonlaması, kickstarter

Projede özellikle diğer maske çeşitleriyle de bir karşılaştırılma yapılmış. Normal tıbbi maskenin solunum bölgesini tam kapayamaması, N95 maskelerin ise nefes almada yarattığı zorluklar gibi dezavantajları sıralanmış.

B2 Mask ise kolayca nefes almanızı sağlayan ve konforunuzu etkilemeyen bir tasarıma sahip. Yine maskeyi makinede ya da elde alkollü bir dezenfektan ile temizleyip yeniden kullanabiliyorsunuz.

Tabii ki maskelerin gün içerisinde sürekli değiştirme ihtiyacı yanında B2 Mask ile sadece filtre değiştirmeniz yeterli oluyor. Filtreler çok kolay bir şekilde takılıp çıkarılabiliyor. Üç katmanlı olan bu filtreler, projede anlatıldığı kadarıyla yüzde 99 oranında havayı filtreleyebiliyor.

Sürekli kullanımda günde üç kere, günde bir kaç saat maske kullananlar için günde bir kere ve arada sokağa çıktığında takanlar için ise haftada bir kere filtre değiştirmek gerekiyor. B2 Mask erken erişim fiyatı ise 45 dolar olarak belirlenmiş. Maske hakkında daha fazla bilgiye projenin Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En ilginç Kickstarter projeleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  2. 2 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  3. 3 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  4. 4 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  6. 6 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  7. 7 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  8. 8 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  9. 9 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  10. 10 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!