En ilginç Kickstarter projeleri


17 Nisan 2020 Cuma 20:30

kitle fonlaması, kickstarter

Düğmesiz VR kolu: etee

Daha önce VR başlığı kullandıysanız, kolların kullanıma alışmanın zaman aldığını biliyorsunuz demektir. etee ise VR teknolojisi için önemli bir sorunu ortadan kaldırmış durumda: Düğmeler. Kickstarter üzerinden fonlanan kitle fonlaması projesinin detayları ise şu şekilde.

Peki etee düğmesi olmadan nasıl kullanılıyor?

VR kolları, genelde parmaklarınızla kavradığınız bir çubuk ve bunun üzerinde yer alan bir fonksiyon düğmesiyle kavrama, fırlatma atma gibi eylemleri yaptığımız basit bir yapıya sahip. Ancak, ilk kullanıldığı zaman insanı biraz zorlayan bu tasarıma karşı etee bir çözüm geliştirmiş.

Yine çubuk şeklinde bir yapısı olan eete, kablosuz bir şekilde kullanılıyor. Her türlü parmak hareketini anında ekrana yansıtan kol, bu sayede eylem gerçekleştirmek için sadece sizin hareketlerinize ihtiyaç duyuyor.

VR kolu hem Steam hem de HTC tracker ile birlikte kullanılabiliyor. etee özellikle hareket hassasiyeti ve hareket algılayıcı sensörleriyle diğer VR kollarının bir adım önünde. VR kolu, tracker eklentisiyle birlikte 3D tasarım programları için de çok daha kullanışlı bir hale dönüşüyor.

Ele kolayca takılan, mandal şeklinde bir tasarıma sahip olan etee, diğer rakip VR kollarına göre çok daha hafif bir yapıda. Tek şarj ile 6 saat kullanım sağlayan etee, VR dışında drone kumandası gibi farklı işlevlere de sahip.

etee tek el için 129 sterlin, çift el versiyonu için ise 199 sterlin fiyatına sahip. Eğer Steam Ghost tracker ile birlikte almak isterseniz çift el için 259 sterlin ödemeniz gerekiyor. VR kolu hakkında daha fazla bilgiye projenin  Kickstarter sayfasından ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En ilginç Kickstarter projeleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  2. 2 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  3. 3 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  4. 4 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  5. 5 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  6. 6 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  7. 7 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!
  10. 10 Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü? Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü?