En ilginç Kickstarter projeleri – 8


22 Mayıs 2020 Cuma 21:00

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo

Çanta boyutunda jeneratör: EcoFlow R600

Tam anlamıyla bir el çantası boyutunda olan bu jeneratör, boyundan büyük işlevlere sahip. Elektrik kesintilerinde neredeyse birçok ev eşyasını çalıştıran EcoFlow R600 modeline gelin daha yakından bakalım.

EcoFlow R600 özellikleri

EcoFlow aslında üç ayrı modelden oluşuyor. Bunlardan R600 en hafif olanı. Tam tamına 5 kilo olan bu küçük jeneratör, üzerinde bulunan kulpuyla kolayca bir çanta gibi taşınabiliyor. Jeneratörün üç ayrı boyutu da bazı ortak özelliklere sahip.

Her üç modelde de 3 AC çıkış bulunuyor ve bunların toplam güç çıkışı 600 W. Yine üç modelde de bir adet 100 W gücünde Type-C çıkış yer alıyor. Ve bu çıkışın MacBook Pro desteği bulunuyor. Üç adette Type-A çıkış yer alan cihazda, bu çıkışlardan biri hızlı şarj desteği de sunuyor.

R600 Toplam güç kapasitesi 288 Wh, Max 576 Wh, Pro 768 Wh şeklinde. Jeneratörün X-Boost teknolojisi de çok ilgi çekici. Buna göre EcoFlow, çok yüksek elektrik enerjisi isteyen cihazları, çok daha az elektriği daha yoğun ve güvenli şekilde vererek çalıştırabiliyor. Bunlara televizyon, mikrodalga, elektrikli ocak, saç kurutma makinesi, matkap hatta 2300W enerji isteyen yuvarlak testereyi  bile bu yolla çalıştırabiliyor.

Jeneratörlerin çıkışları, siparişin geldiği ülkenin elektrik standartlarına göre de değiştirilebiliyor. Ev içinde duvardan 250 W enerji alabilen jeneratör, 1,6 saat gibi kısa bir sürede şarj olabiliyor. Jeneratörün Max modeli 3 saat ve Pro modeli ise 4,5 saat gibi bir sürede ev elektriği ile şarj olabiliyor.

Güneş enerjisiyle de şarj olabilen modeller, yine burada da çok hızlı dolarak rakiplerinin önüne geçiyor. Buna göre ailenin en küçüğü 1,6 ile 3 saat arasında, Max 3 ila 6 saat arasında Pro ise 4,5 ila 9 saat arasında solar ile şarj olabiliyor. Burada tek solar panelde en uzun sürede şarj olurken eğer iki panel kullanılırsa, jeneratörler en minimum sürede şarj olabiliyor.

Bu arada Pro modeline eklemeler yapılarak çok daha fazla enerji elde etmek mümkün. EF-1500 denilen bu ek güç kaynağı ile birlikte üç kattan daha fazla ekstra güç sağlıyor. Kickstarter üzerinde R600 modeli 299 dolar, Max modeli 399 dolar, Pro 499 dolar ve ek kapasiteli Pro ise 999 dolar fiyatına sahip. Kitle fonlaması projesi hakkında daha detaylı bilgiye Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “En ilginç Kickstarter projeleri – 8”

  1. SeKo dedi ki:

    Binlerce kickstarter projesi var haberini okuduğumuz ama hepsi sadece makaleden ibaret. Almaya kalksan öyle bir cihaz icad yok aminim.

  2. Anonim dedi ki:

    Merhabalar. İndiegogo sitesi üzerinden dolandırıldım. Parasını ödediğim songx kulaklık gelmedi. Sakın bu sitelerden bişey almayın.

" En ilginç Kickstarter projeleri – 8 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri – 8 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri – 8 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "