En ilginç Kickstarter projeleri – 8


22 Mayıs 2020 Cuma 21:00

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo

Analog fotoğraf makinenizi dijitalle tanıştırın: I’m Back 35

Analog fotoğraf makinelerinin devri çoktan kapandı ve yerini çoktan dijital makinelere bıraktı. Peki ama sandıklara kaldırılan bu eski yadigarlara yeniden hayat vermenin bir yolu yok mu? Kickstarter üzerinde fonlanan kitle fonlaması projesi I’m Back 35, tam olarak eski analogları dijital dünyaya taşımayı amaçlıyor.

I’m Back 35 nasıl çalışıyor?

Proje, analog SLR fotoğraf makinelerinin dijital beceriler kazanmasını amaçlıyor. Aslında projenin ilk versiyonu bundan iki yıl önce duyuruldu. Bu yeni versiyonda ise proje, dijital anlamda daha fazla beceri kazanmış.

SLR makinenin içine girdiği bir kılıfı andıran proje, içinde yer alan sensörü sayesinde, analog makineden aldığı görüntüyü, dijital hale getiriyor. Aslında dijital SLR mantığıyla çalışan proje, yeni versiyonda kullanıcılara manuel ayar yapma imkanı da tanıyor.

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo

Video formatı olarak 4K, 30 FPS destek sunan I’m Back 35, fotoğraf kalitesi olarak ise 14 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Ancak bu düşük rakam sizi yanıltmasın. Analog SLR fotoğraf makineleri, yüksek ışık alma kapasitesine sahiptir. Eğer iyi bir objektif ile birlikte kullanırsanız, birçok dijital SLR ile yarışacak sonuçlar almanız olası.

Cihaz, bir tür SLR makinelere takılan ek batarya gibi. Bu yüzden bu tür aparatlara alışkın olanlara yabancı gelmeyecek bir ergonomide. I’m Back 35‘in arka kapağı Canon, Nikon, Olympus, Pentax, Contax, Leica, Minolta ve daha pek çok ortak SLR dahil olmak üzere 50 modelle uyumlu hale gelmiş durumda. Ve yüksek hızda çekim için 35 mm kameralarının kullandıkları eski motor sürücüleri yeniden tasarlanmış.

Cihazda eski versiyona göre daha performanslı bir pilde kullanılmış. Kısacası sadece kılıf şeklinde olan bu cihazla, bir kenara kaldırdığınız makineniz hayata dönebilir. 128 GB SD kart slotu da bulunan cihaz, analog cihazınızı dijitale çevirmek için her tür teknik özelliğe sahip gibi görünüyor.

Her ne kadar 50 model için destek sunulsa da, listede yer almayan cihazlar için evrensel bir arka kapak almanız gerekiyor. Kickstarter üzerinde erken erişim fiyatı 250 dolar olan proje, ek kapakla birlikte 300 dolar fiyat etiketine sahip. Proje hakkında daha fazla bilgiye Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “En ilginç Kickstarter projeleri – 8”

  1. SeKo dedi ki:

    Binlerce kickstarter projesi var haberini okuduğumuz ama hepsi sadece makaleden ibaret. Almaya kalksan öyle bir cihaz icad yok aminim.

  2. Anonim dedi ki:

    Merhabalar. İndiegogo sitesi üzerinden dolandırıldım. Parasını ödediğim songx kulaklık gelmedi. Sakın bu sitelerden bişey almayın.

" En ilginç Kickstarter projeleri – 8 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri – 8 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri – 8 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "