En İyi Uzay Fotoğrafları – 1


12 Eylül 2015 Cumartesi 05:00

5. The Dawn

15-09/11/news_5-en-iyi-uzay-fotograflari-1-populer-bilim-populer-science-sdn-bilim-2015.jpg

Cares Uzay Aracı tarafından, tüm yüzeyin görüntüsünün 11 günde tamamlandığı bu görsel kesit, Jüpiter ve Mars arasından, Cüce Gezegen’in yüzeyini kapsıyor.

Gezegenin yüzey ayrıntılarını ve koni şeklindeki dağ oluşumlarını da aktarabilen bu görsel, NASA tarafından kamuoyuyla paylaşılan fotoğraflardan bir diğeri…

:: “En İyi Uzay Fotoğrafları” serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin “En İyi Uzay Fotoğrafları” serisinin bu ilk kısmında yer alan favori fotoğrafınız hangisi oldu?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “En İyi Uzay Fotoğrafları – 1”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Güneş resminde insan yüzü var pampa

 2. SDN Okuru dedi ki:

  SÜPER OLMUŞ DEVAMINI BEKLERİZ

 3. SDN Okuru dedi ki:

  The Twin Jet Nebula, iki kuyruklu yıldız değildir. Bir yıldızın 2 parçaya ayrılması (veya 2 parçadan oluşan 1 yıldızda denilebilir) sırasında oluşan püskürmenin örneğidir.

  https:// *****

 4. pinkmask77 dedi ki:

  The Twin Jet Nebula , iki kuyruklu yildizin fotografi gercekten gorsel bir solen olmus

" En İyi Uzay Fotoğrafları – 1 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Uzay Fotoğrafları – 1 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Uzay Fotoğrafları – 1 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "