Okunma

En Popüler Tarayıcı Hangisi?


05 Ocak 2011 Çarşamba 07:34
En Popüler Tarayıcı Hangisi?

Bundan 3 yıl önce FireFox, Internet Explorer’ın tahtını sallayacak deseniz beklide herkes size gülerdi. Şimdi ise herkes StatCounter tarafından yapılan araştırmaların sonucunu konuşuyor.

Firefo tarayıcısı Avrupa genelindeki kullanım oranlarına bakıldığında Internet Explorer‘ı geçti. Bu bir sürpriz değil aslında. Geçen yıllara baktığımızda Firefox tarayıcısının kullanım oranını sürekli olarak artış gösterdi. Buna karşılık Internet Explorer ise sürekli düştü.

İşte bu gerçeklerin ışığında Avrupa genelinde Firefox kullanımı yüzde 38.1‘lik kullanım oranı ile başı çekiyor. Internet Explorer’ın kullanım oranı ise yüzde 37.5. Bu iki devin hemen ardından Google Chrome geliyor. Google Chrome‘nın kullanım oranı ise yüzde 14.6‘larda.

2009 yılını Aralık ayı sonuçlarına baktığımızda Internet Explorer kullanım oranının yüzde 46.9 ve Firefox kullanım oranının yüzde 30.8 olduğunu görüyoruz. Rakamlar gösteriyor ki geçen bir yıl içersinde Firefox işini Internet Explorer’dan iyi yapmış.

:: Siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Popüler Tarayıcı Hangisi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Popüler Tarayıcı Hangisi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Popüler Tarayıcı Hangisi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "