Okunma

Epson’dan Beyaz Mürekkep Devrimi


23 Eylül 2009 Çarşamba 13:06
Epson’dan Beyaz Mürekkep Devrimi

Kullanıcının, en geniş renk yelpazesine ulaşmasını sağlayan bu yeni beyaz mürekkep aynı zamanda, entegre Epson SpectroProofer sayesinde, mükemmel ve tutarlı prova baskı sonuçları alınmasını sağlıyor. Ürün, fuarın hemen ardından Türkiye’de de piyasaya sunulacak.

Epson, bu fuarda beyaz mürekkeple ambalaj provası ve numune üretim için mükemmel tutarlılıkta çözümler üreten Stylus Pro WT7900 yazıcısını görücüye çıkardı. Ziyaretçilere ayrıca, Epson’un ödüllü teknolojiye sahip olan Epson Stylus Pro 7900, 9900 UV inkjet yazıcılar ve solvent yazıcı olan GS6000‘ü de test etme imkanı sunuluyor.

Yazıcı, esnek film, kağıt ve metalik malzemeler üzerinde titiz çalışarak, prova baskıda bile kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Numune üretimler ve son onay provaları için ideal olan Stylus Pro WT7900, 9-renk Epson UltraChrome HDR (Yüksek Dinamik Renk Yelpazesi) mürekkebi ile, beyaz renk tonlarında yoğunluk sağlıyor ve prova baskı uygulamalarında oldukça önemli renk ayrıntılarını verebiliyor. Yüksek kartuş kapasitesi bulunan yazıcı ayrıca, Epson’ın yeni LUT teknolojisi sayesinde ve RGB-CMYK yardımıyla renk röprodüksiyonunu da geliştiriyor.

Yazıcıda entegre bulunan Epson SpectroProofer sayesinde kullanıcılar otomatik olarak ve özenli bir şekilde renk yönetimi yapabiliyorlar. Prova gerçekleme, renk düzenleme, renk sertifikasyonu, profil yaratma, nokta renk eşleştirme, renk değişimi takibi ve hedef ölçüm konusunda kullanıcıyı yönlendiren yazıcı, bu özellikleriyle kullanıcının iş sürecine kolaylıkla uyum sağlamasını, akışını bozmamasını ve gerektiğinde uzaktan yönetilmesini sağlıyor.

Epson MicroPiezo, TFP (Thin Film Piezo) teknolojisi sayesinde yazıcı kafası, nokta vuruşlarını mükemmel dairesel şekiller halinde gerçekleştiriyor ve 2880 dpi çözünürlüğe varan sonuçlar ortaya koyuyor. Maksimum hızda baskı yapan yazıcı, en yüksek kalite ambalaj provalarında bile saatte 40m2′lik baskı alabiliyor. Cihaz içerisinde bulunan kesici sayesinde sayfa halinde ya da rulo olarak, 20.3 x 25.4 cm ve 61 cm genişlikte, baskı alabilen Stylus Pro WT7900, yeni rulo sistemi ile daha hızlı kağıt değişimi yapılmasını sağlıyor. Ayrıca yazıcı faaliyetleri, üzerinde bulunan geniş 6.4 cm’lik LCD paneli sayesinde rahatlıkla kontrol ve izleme imkanı sunuyor.

:: Ürün hakkındaki yorumlarınızı buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Epson’dan Beyaz Mürekkep Devrimi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Epson’dan Beyaz Mürekkep Devrimi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Epson’dan Beyaz Mürekkep Devrimi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "