Okunma

Ericsson Büyümeye Devam Ediyor


13 Temmuz 2009 Pazartesi 06:53
Ericsson Büyümeye Devam Ediyor

China Mobile ile 1 milyar Dolar ve China Unicom ile 0,7 milyar Dolar olmak üzere toplamda 1,7 milyar Dolarlık bir anlaşma gerçekleştirildi. China Mobile ve China Unicom, TD-SCDMA ve WCDMA standartlarını kullanan 3G lisansını 2009 yılının başlarında almışlardı. Her iki operatör Çin’de toplam 620 milyondan fazla aboneye hizmet veriyor. İmzalanan 2009 çerçeve anlaşmalarıyla her iki operatör de mevcut 2G şebekelerinin performans ve kapasitesini geliştirebilecek, aynı zamanda da 3G şebekelerini daha hızlı yapılandırabilecekler.

Böylece Çin’de 3G hizmetlerinin sunulmasıyla birlikte, yüz milyonlarca Çinli kullanıcı daha zengin ve yenilikçi mobil iletişim servisleriyle buluşacak. Ericsson ve China Mobile arasında imzalanan çerçeve anlaşması kapsamında, Ericsson, China Mobile’ın şebeke enerji optimizasyonu ve karbondioksit salınımını azaltma hedefini destekleyen yeşil çözümler sunmaya devam edecek.

Ericsson aynı zamanda ilgili servislerle beraber Çin’in 18 eyaletinde GSM/GPRS kapsama alanı ve kapasitesini de genişletecek. Tüm bunların yanı sıra Ericsson, geniş bir yelpazeye yayılan yenilikçi TD-SCDMA ürün ve servisleriyle China Mobile’ın 3G altyapı kurulumunu destekleyecek. Ericsson ile China Unicom arasında imzalanan çerçeve anlaşması kapsamında, Ericsson, China Unicom’un GSM şebekesinin 10 eyalette yükseltilmesine yönelik çalışmaların ana tedarikçisi olacak.

Ericsson aynı zamanda operatöre 15 eyalette iletim, IP ve katma değerli hizmet platformları da dahil olmak üzere GSM/WCDMA çekirdek şebeke ve/veya kablosuz erişim sistemi temin edecek. Ericsson’un küresel çapta deneyime sahip güçlü yerel destek ekibi, China Unicom‘un dünyanın en geniş WCDMA ticari şebekesini oluşturmasında kilit rol üstleniyor.

:: Türkiye’deki GSM altyapısı ile ilgili sorunlar yaşıyor musunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ericsson Büyümeye Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ericsson Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ericsson Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "