Okunma

Ericsson’dan Netbook Kullanıcılarına Müjde


08 Haziran 2009 Pazartesi 08:27
Ericsson’dan Netbook Kullanıcılarına Müjde

Dünyanın en büyük şebekelerinden onay alan yeni modül, üreticilerin netbook’ları entegre kablosuz bağlantı özelliğiyle en hızlı şekilde donatabilmelerini sağlıyor. Kullanıcıları harici bağlantı çözümlerinden kurtaran Ericsson F3307 yerleşik mobil geniş bant modülü, 100’den fazla ülkede 1 milyarı aşkın abone tarafından kullanılan lider mobil geniş bant teknolojisi HSPA aracılığıyla internet erişimi sağlıyor.

Netbook’lar için optimize edilen yeni modül, performans, sadelik ve düşük güç tüketimi özellikleriyle dikkat çekerken, üreticiler için de çok uygun fiyatlarla sunuluyor.  Modülleri 75’den fazla ülkedeki mobil operatörler tarafından ön-onaylı olan Ericsson, bu sayede netbook üreticilerinin sertifikasyon sürecini kısaltarak ürünlerini daha kısa sürede piyasaya sunmalarını sağlıyor.

Ericsson ayrıca, F3307 mobil geniş bant modülünün Intel’in yeni nesil netbook platformu Pine Trail-M ile uyumlu şekilde çalışmasını sağlamak için Intel’le yakın işbirliği yapıyor.

Ericsson, 2009-2014 yılları arasında çoğunluğu mobil geniş bant özelliğine sahip 300 milyondan fazla netbook satılacağını tahmin ediyor. Şu anda pek çok operatör mobil geniş bant özelliğine sahip dizüstü bilgisayarları kullanıma sunuyor. 2011 yılına dek, netbook’ların yüzde 30’dan fazlası operatör kanalları aracılığıyla satılmış olacak.

:: Netbook almayı düşünüyor musunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ericsson’dan Netbook Kullanıcılarına Müjde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ericsson’dan Netbook Kullanıcılarına Müjde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ericsson’dan Netbook Kullanıcılarına Müjde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "