Erişim Sorunu İçin Google Ne Dedi?


10 Haziran 2010 Perşembe 14:30
Erişim Sorunu İçin Google Ne Dedi?

Bugün öğlen saatlerinde başlayan bir sorun nedeniyle internet kullanıcıları popüler arama motoru Google‘a ulaşamadı. Problemin geçmesini bekleyen kullanıcıların aklındaki en büyük soru ise olayın geçtiğimiz hafta yaşanan Google ve BTK gerginliğiyle mi ilgili olup olmadığıydı?

Google Türkiye ofisine bu sorunla ilgili sorularımızı ilettik. Ofisten yetkililer ise sabah saatlerinde yaşanan krizle ilgili şu açıklamada bulundular:

İşte Google’ın resmi açıklaması

“Google uygulamalarına Türkiye’den erişimin engellendiği yönünde haberler aldık. Google’ın servislerine Türkiye’den erişimde yaşanan sıkıntıların, sürmekte olan YouTube erişim yasağıyla bağlantılı olduğu belirlenmiştir. Hizmetlerimizi yeniden işler hale getirmek için çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz.”

Geçtiğimiz hafta Google‘a ait ücretsiz hizmetlere erişilememesiyle birlikte BTK ve popüler arama motoru arasındaki soğuk savaş başlamıştı. Bu durumla ilgili en güçlü iddia ise Google‘ın vergi konusunda bazı problemler çıkartması. BTK ve Google’ın yaptığı açıklamalar ise üstü kapalı da olsa olayı doğrular nitelikte.

:: Google ile BTK arasında yaşanan kriz sizce vergi sorunu yüzünden mi? Bu soğuk savaşta hangi tarafı tutuyorsunuz?

 
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
10 yıl önce

Bundan daha saçma birşey olamaz,
Şu anda Google Earth indirdim fakat çalışmıyor. Eğer sorun Google’un vergi borçlarından kaynaklanıyorsa Maliye ve BTK konuyla ilgili girişimlerini yasal çerçeve içinde çözümlemelidir.
Google’un türkiyedeki gelirlerine varlığına tedbir koyabilirler.
Ama bireylerin haber alma, iletişim hak ve özgürlüklerine kimsenin tedbir koymaya hakkı yoktur ve bu bir Anayasa suçudur.
Sorununu burada çözemiyorsan uluslararası mahkemeler var git orada ara yasal haklarını, alacaklarının takibini.
Ne ucuz bir memelekette yaşıyoruz anlayın, o kadar reformist hareketler yapıldığı söyleniyor ancak kafalar hiç mi hiç değişmedi.
Hala Deli Dumrul köprünün başında ben yaparım olur diye duruyor
gelende ödesin giden de ödesin. Pes doğrusu, hani yırtıyoruz ya bir tarafımızı Avrupa Birliğine gireceğiz diye Birliğin buyurduğu değişiklikleri yapmaya çalışıyoruz. Yasalar daha demokratik bir yapıya dönüştürülüyor sözüm ona. Acaba hangi Avrupa ülkesi vergi borcundan dolayı bir iletişim kurumunun yayınına tedbir koyup kapatır ve yurttaşlarının buradan hizmet almasını engeller. Engellerde a caba o halk koyun gibi yerinde oturur ağzını açmaz.
Eeeee! ne demişler; böyle başa böyle traş.
SUMAN

" Erişim Sorunu İçin Google Ne Dedi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Erişim Sorunu İçin Google Ne Dedi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Erişim Sorunu İçin Google Ne Dedi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi