Okunma

Erkekler 10 yıl fazla yaşayabilir!


23 Haziran 2017 Cuma 07:00
Erkekler 10 yıl fazla yaşayabilir!

Bir genetik uzmanı ekibi, erkeklerin ortalama ömrünü 10 yıl uzatacak bir büyüme hormonu mutasyonu keşfetti. Çalışma, insanlardaki yaşlanmaya neden olan genetik tetikleyicilerinin anlaşılmasına yönelik önemli bir adım.

d3-GHR geni ne anlama geliyor?

Pek çok bilim adamı, yaşlanmayı tedavi edilebilecek bir hastalık görüyor. Bazıları ilaç geliştirmeye, bazıları kan nakline, bazıları genetik faktörleri değiştirmeye çalışıyor. Genetik faktörleri inceleyen bir genetik uzmanı ekibi, erkeklerin ömrünü uzatabilecek bir keşif yaptı.

Science Advances dergisinde yayınlanan araştırmaya göre bir büyüme hormonu reseptöründen (d3-GHR) birkaç baz çiftinin silinmesinin bir erkeğin ömrünün 10 yıl uzamasını sağlayabiliyor. 841 gen üzerinde yapılan çalışmada elde edilen sonucun sadece erkeklere özgü olma nedeninin d3-GHR’nin erkeklerde daha yoğun bulunmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

17-06/23/genetik-mutasyon-shiftdelete.jpg

Teknolojideki gelişmelerle transhümanizm çağının temellerinin atıldığı günümüzde, ölümü bir hastalık olarak gören bilim insanlarının çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmanın ana fikrinde d3-GHR’nin silinmesiyle insan ömrünün 10 yıl uzayabileceği belirtilse de halen birçok testin yapılması gerekiyor.

::Erkeklerin 10 yıl daha fazla yaşamasını sağlayabilecek bu genetik mutasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Erkekler 10 yıl fazla yaşayabilir!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Üşüyoruz Emin BABAAAA !!….

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yaşlı erkek zor oluyor, kendisi içinde çevre içinde zor. Ayarlarla oynamayın

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Calismaya devam olumsuz olucak insanoglu ve bu din tuccarlik devri bitecek

" Erkekler 10 yıl fazla yaşayabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Erkekler 10 yıl fazla yaşayabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Erkekler 10 yıl fazla yaşayabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "