Okunma

Esrarengiz USB Bellekler


08 Kasım 2010 Pazartesi 15:30
Esrarengiz USB Bellekler

Aslında bu USB bellekler ünlü Alman artist tarafından duvarların üzerine yerleştirilmiş. Fizik ve matematik alanında uzman olan Aram Bartholl’un yeni projesinin adı Dead Drops. Bu proje kapsamında gizli dosyaların kolayca paylaşılabilmesi yatıyor aslında. Dead Letter Box olarak da adlandırılan bu projenin önümüzdeki günlerde birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılması bekleniyor.

Aram Bartholl New York etrafında duvarların üzerine kaç tane bellek sakladığını söylemiyor. Bu bellekler önümüzdeki günlerde birçok dosyanın kolayca paylaşılması için bir kaynak olacak. Beklenen olur ve kullanıcılar rağbet gösterirse P2P dosyaları kolayca offline olarak paylaşılabilecek. Aram Bartholl bu USB belleği kullanacakla bir de kullanım kılavuzu oluşturmuş. Kullanıcılar bu kılavuza USB belleklerin içindeki ReadMe.txt dosyalarından ulaşabilecekler.

Aram Bartholl bu tarz dosya paylaşım fikirlerinin kullanıcıların yasak olan dosyaları paylaşmak konusunda cesaretlendireceğini düşünüyor. Yazının devam eden sayfalarında bu USB belleklerin ilginç resimlerini görebilirsiniz.


:: Sizce böyle bir sistem tutar mı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Esrarengiz USB Bellekler”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Değişik bir fikir ama virüsleri kapmak için güzel bir yol

" Esrarengiz USB Bellekler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Esrarengiz USB Bellekler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Esrarengiz USB Bellekler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "