Okunma

Öğrenciler İçin Kariyer Sitesi


07 Mayıs 2009 Perşembe 14:11
Öğrenciler İçin Kariyer Sitesi

Yeni ekonomiyle ilgili bilgi ve iş fikri sahibi olan girişimcilerle bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan etohum, yeni internet girişimlerini paylaşmaya devam ediyor. Geçen yıl düzenlenen E-Fikrim Yarışması’nda birinci olan ‘Beyin Avcısı’ projesinin yaratıcısı Nurettin Özdoğan ile ortakları Hasan Toprakkaya ve Sinan Kaplan, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre yüzde 28 olan gençler arasındaki işsizlik oranını azaltmayı hedefleyen ‘Kariyergenc.com’ sitesinin hikâyesini etohum aracılığıyla aktarıyor. 


Üniversite öğrencilerine özel kariyer sitesi kariyergenc.com, etohum’un bu haftaki konuğu.

14 Mayıs Perşembe günü Kadıköy Maçkolik Complex’te düzenlenecek olan etohum toplantısına katılan Kariyergenc.com kurucuları, üniversite öğrencileri ve yeni mezunları Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla buluşturmak üzere çıktıkları yolda nasıl ilerlediklerini bizzat anlatıyorlar. Saat 19:30’a kadar giriş yapılabilen toplantı, internet üzerinde kendi işini kurmak isteyenlere yol göstermeyi hedefliyor. Katılım ve bilgi için etohum.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

:: Mezun olunca ne iş yapmayı planlıyorsunuz?

Bilgi için: etohum
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Öğrenciler İçin Kariyer Sitesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Öğrenciler İçin Kariyer Sitesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Öğrenciler İçin Kariyer Sitesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "