Okunma

Evliliğin Baş Düşmanı: Facebook


21 Kasım 2010 Pazar 07:38
Evliliğin Baş Düşmanı: Facebook

Facebook, birçok cemiyet tarafından ciddi bir tehlike olarak algılanmaya başlandı. Amerika Birleşik Devletlerinin New Jersey Eyaletinde  yer alan bir dini cemiyet’in papazı, Facebook’un tehlikelerinden   bahsedip cemiyet mensuplarına Facebook hesaplarının kapanmasının daha doğru olacağını söyledi.

Gerekçe olarak da, Facebook sayesinde kişilerin eski sevgilileri bulduklarını ve onlarla flört ettiklerini ve bu sayede de cemiyette yer alan 20 çiftin sadece bu yüzden evliliklerinin bittiği belirtildi (Facebook’un Bir Oyunu mu?).

 

Facebook evli çiftleri hedef alıyor mu?

 

Facebook, evli çiftler için büyük bir tehlike. Bu esasında çok da bilinen bir gerçek. Çünkü İngiltere’de yer alan boşanma davalarının %20’sinde, kişilerin Facebook’taki yazışmalar kanıt olarak mahkemeye sunuluyor.  

 Facebook’un evli çiftleri hedef aldığı elbette tartışılabilir. Sonuçta kişilerin düşünceleri ve ne yapacaklarını Facebook kestiremiyor. Ama şöyle bir gerçek var ki, Facebook suç ortağı rolüne çok iyi ayak uydurabiliyor.  Ne de olsa Facebook, evlilikleri yıktığı gibi kişilere eş de bulabilen bir sosyal ağ ortamı.

:: Facebook, evliliğin baş düşmanı olduğunu düşünüyor musunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Evliliğin Baş Düşmanı: Facebook konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Evliliğin Baş Düşmanı: Facebook ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Evliliğin Baş Düşmanı: Facebook ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "