Okunma

EyeSense uygulaması iki ödül birden aldı!


01 Kasım 2018 Perşembe 13:41
EyeSense uygulaması iki ödül birden aldı!

Türk Telekom tarafından görme engelliler için geliştirilen EyeSense uygulaması, Mobile Marketing Association (MMA) tarafından düzenlenen Smarties Ödülleri kapsamında “Social Impact/ Not for Profit” (Sosyal Etki / Kar Amacı Gütmeyen) kategorisinde ödül aldı.

Türk Telekom’un EyeSense uygulaması iki farklı dalda ödül aldı

Türk Telekom’un görme engelliler için geliştirdiği EyeSense uygulaması, hem “Social Impact/ Not for Profit” kategorisinde ödül aldı hem de Jüri özel ödülüne layık görüldü. EyeSense ile görme engelliler, Türkiye’de ilk defa sesli uyarı sistemi ile hem selfie hem de telefonun arka kamerasını kullanarak fotoğraf çekebiliyor. Ayrıca sesli uyarı sistemi ile de nesneleri tanıyabiliyor.

Dünya üzerinde 50’den fazla ülkede 800’den fazla üyesiyle faaliyet gösteren MMA’nın asıl hedefi mobil pazarlamanın gelişmesini ve yayılmasını sağlamak. MMA, her yıl İstanbul dahil dünyanın çeşitli şehirlerinde düzenlenen etkinlikleriyle pazardaki oyuncuları bir araya getirip mobil iletişim sektörü ile ilgili vizyonunu paylaşırken, The Smarties ödülleriyle de tüm dünyadaki başarılı projeleri ödüllendiriyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" EyeSense uygulaması iki ödül birden aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EyeSense uygulaması iki ödül birden aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EyeSense uygulaması iki ödül birden aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "