Okunma

Facebook 2015 Yılında Rekor Kar Elde Etti!


28 Ocak 2016 Perşembe 14:40
Facebook 2015 Yılında Rekor Kar Elde Etti!

Son yıllarda hızla büyümeye devam eden Facebook, 2015 yılının son çeyreğinde rekor kar elde etti.

Facebook, 2015 yılı dördüncü çeyreği için 5.84 milyar dolar gelir açıkladı. 

Facebook net karında yüzde 122 artış oldu!

Uzmanların beklentisi ise 2014 yılının aynı döneminde 3,85 milyar dolar gelir elde eden şirketin, 2015 yılı son çeyrekte 5,37 milyar dolar elde edeceği oranındaydı.

//platform.twitter.com/widgets.js

Uzmanların beklentilerini alt üst eden şirket, 2014 yılının dördüncü çeyreğinde 701 milyon dolar net kar elde etmişti. 

Böylece geçen yılın aynı dönemine göre, gelirler yüzde 52, net kar ise yüzde 122 oranında artış gösterdi.

Facebook kullanıcıları artıyor!

2015 yılının Facebook için oldukça iyi geçtiğini açıklayan Mark Zuckerberg, aktif kullanıcı sayısında yüzde 17’lik bir artış olduğunu belirtti.

16-01/28/zuckerberg-free-to-use.jpg

:: Facebook’un elde ettiği yüksek gelir hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Facebook 2015 Yılında Rekor Kar Elde Etti!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  eskiden sosyal açıdan kullanıyor, haber okuyor, oyunlara bakıyordum, bunlara burada harcadığım süre günlük 4 saati geçiyordu.

  aradan geçen sürede kullanım saatim 1 saate kadar düştü, ama bu süreninde %80, 85 civarını iş amaçlı açtığımız facebook sayfalarına bakmak ve içerik girmek için, onun dışında sanırım pek kullanmıyorum. Sadece ben değil neredeyse çok kişi artık bu şekilde.

  Bence yayınlanan istatistiklere kullanıcı başına harcanan süreleride eklesinler, çok aşırı düştüğü apaçık, çünkü 2010 larda facebook istatistikleri verilirken facebookta geçirilen sürelerede yer veriliyordu ama son 2-3 yıldır bu rakamları vermiyorlar. Çünkü çok aşırı düştüğü için kaçınıyorlar bu bilgiden.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  eder insanlar boş vakitlerinde oyalanıyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Çok gereksiz. Kapattım, mutluyum.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tabii ki bu elde edilen gelir, Facebook'un insanlar arasındaki yüz yüze ilişkileri gün geçtikçe daha da bitirdiği gerçeğini değiştirmez..

" Facebook 2015 Yılında Rekor Kar Elde Etti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook 2015 Yılında Rekor Kar Elde Etti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook 2015 Yılında Rekor Kar Elde Etti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "