Okunma

Tinder’a rakip: Facebook Dating yayınlandı!


05 Eylül 2019 Perşembe 19:45
Tinder’a rakip: Facebook Dating yayınlandı!

Facebook arkadaşlık servisi geliştirdiğini 1 yıldan uzun bir süre önce açıklamıştı. Tinder gibi diğer arkadaşlık platformlarına rakip olmak isteyen internet devi, Facebook Dating isimli uygulamasını bu gün yayınladı.

Uygulama başta ABD olmak üzere 20 ülkede yayınladı. Uygulama ABD’ye ek olarak Güney Amerika ve Asya kıtasında bulunan ülkelerdeki kullanıcılara da sunuldu. Avrupa da bulunan kullanıcılara ise 2020’de sunulması planlanıyor.

Facebook Dating ile gelen yeni özellikler

Facebook, Dating uygulaması için piyasaya sürülen iki yeni özelliğini duyurdu. Bu özelliklere göre Instagram profilinizi ve Facebook profilinizi uygulamaya ekleyebiliyorsunuz. Ek olarak Screet Crush özelliği sayesinde hoşlandığınız, konuşmayı planladığınız kişileri özel listenize ekleyebileceksiniz.

18 yaşından büyük kişilerin kullanabildiği uygulama hikaye ve fotoğraf paylaşımına da imkan sağlıyor.

Facebook Dating

Uygulama aynı etkinlikleri takip eden, aynı ilgi alanlarına sahip olan ve aynı sayfaları takip eden kişileri eşleştirme amacıyla çalışıyor.

Facebook’un uygulamadaki en büyük amacı eşleşmeleri güvenli bir şekilde yapmak ve kullanıcılarını kötülüklerden korumak. Bunun için uygulama kişilerin buluşma konumlarını en güvendikleri kişilerle paylaşmasına olanak sağlayacak. Ek olarak uygulama, yapılacak eşleşmeleri yalnızca arkadaşlarımın arkadaşları olarak seçebilme imkanı da sunuyor.

Uygulamanın ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Tinder’a rakip: Facebook Dating yayınlandı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Facebook da pezolukta çağ atladı

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Iyi haber

 3. Anonim dedi ki:

  Facebook’ un yeni reklam uygulaması 🙂 Çakma ürün satan dolandırıcıların reklamlarını artık burada da görebileceğiz. 🙂

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tinder da hatunlar ağır psikolojik tipler. Belki burada normal insanlar olur

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tanışın bakalim :))

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Salam ben Salim evine gelim?

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Servis şimdilik Arjantin, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Ekvador, Guyana, Laos, Malezya, Meksika, Paraguay, Peru, Filipinler, Singapur, Surinam, Tayland, Uruguay, Vietnam ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak açılmış durumda. Görebileceğiniz üzere burada bir tane bile Avrupa ülkesi yer almıyor. Firma Avrupa tarafının 2020 başında aktif edileceğini aktarıyor. Servisin Türkiye’de de 2020’de açılması bekleniyor

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Instagram ile de entegre şekilde çalışan uygulama, normalde arkadaş listenizdeki kişilerle eşleştirme yapmıyor. Ancak burada “Secret Crush” özelliğiyle gizli aşklar da ortaya çıkıyor. Burada kişiler 8 farklı Facebook ya da Instagram arkadaşını seçiyor. Bu kişiler sizin onları seçtiğinizi kesinlikle görmüyor. Eğer onlar da sizi seçerse bildirim geliyor ve yukarıda da dediğimiz gibi gizli aşıklar birbirini bulmuş oluyor

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Daha önce açıklandığı kadarıyla Dating servisinde ilk olarak her şey ana profillerden ayrı tutuluyor. Burada kişiler sadece isimlerinin olduğu yeni profiller oluşturuyor. Daha sonra kişiler çöpçatanlık grupları ve etkinlik içerisinde kendilerine uygun kişilere bakmaya başlıyor

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uygulama ve etkinlik takip etmeyen, sayfa takip etmeyen kişileri nasıl eşleştirecek. Tinderla nasıl kıyas yapılacak

 11. TeknoAşığı dedi ki:

  Instagram desteği güzel olmuş çok kullanıcısı var umarım faydalı bir uygulama olur zararlı olmaz

 12. CrazyBoy dedi ki:

  Sabırsızlıkla bekliyorum çıkmasını diğerlerinden daha kullanışlı olcağı kesinn

 13. Anonim dedi ki:

  Kesin tutar

" Tinder’a rakip: Facebook Dating yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tinder’a rakip: Facebook Dating yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tinder’a rakip: Facebook Dating yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "