Okunma

Facebook e-spor yayıncılığında çok ciddi


02 Kasım 2016 Çarşamba 04:30
Facebook e-spor yayıncılığında çok ciddi

e-spor turnuvaları video oyun dünyasının çok önemli bir parçasına dönüştü. 

Milyon dolar ödüllü turnuvalar sayısız oyuncuyu bu alana yöneltirken, popüler bir futbol karşılaşmasını aratmayacak kadar büyük seyirci miktarına ulaşan karşılaşmalar artık stadyumlara sığmıyor.

Bu ilgiden yararlanmak isteyen Facebook da canlı yayın platformu Facebook Live’da e-spor müsabakalarına yer açmıştı. 

Milyonlarca seyircisi olan etkinlikler

Activision Blizzard gibi güçlü geliştiricilerin de dahil olmak üzere olduğu bu platform, görüğü ilgiyle Youtube’a ve Amazon’un Twitch’ine rakip olma yolunda hızla ilerliyor.

Facebookn’u şimdi profesyonel turnuvaları yayınlamak için e-spor turnuvalarının en popüler oyunlarından Vainglory’nin geliştiricisi Super Evil Megacorp ile görüştüğü ortaya çıktı.

Super Evil Megacorp yetkililerine göre henüz net bir anlaşmaya varılmış değil ancak sözleşmeler imzalandıktan sonra Super Evil Megacorp’un büyük ilgi toplayan turnuvaları artık Facebook Live’dan canlı yayınlancak. 

Facebook bu sırada Activision Blizzard ile de firmanın oyunlarına dair turnuvaların tüm yayın haklarını almak için anlaşma sağlamak üzere. 

Kısacası yakında Facebook, video oyun severlerin en popüler canlı yayın platformuna dönüşecek gibi görünüyor.

:: e-spor turnuvalarını izlemek için hangi platformu tercih ederdiniz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook e-spor yayıncılığında çok ciddi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook e-spor yayıncılığında çok ciddi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook e-spor yayıncılığında çok ciddi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "