Facebook ekran paylaşma özelliği mobile geliyor


28 Ağustos 2019 Çarşamba 22:00
Facebook ekran paylaşma özelliği mobile geliyor

Ekran paylaşımı, sevdiklerimize kendi cihazımızda bir şeyler göstermek ya da başka bir bilgisayara uzaktan bağlanmak için oldukça önemli bir özellik. Günümüzde bunu özelliğin kullanıldığı uygulamalar var. Sosyal medya devi Facebook da bu uygulamaların arasına giriyor. Son çıkan sızıntılara göre, Facebook ekran paylaşma özelliği üzerinde çalışıyor. Söylentiler doğruysa bu özellik Messenger uygulamasında kullanılacak.

Facebook ekran paylaşma özelliği nasıl çalışacak?

İsabetli sızıntılarıyla bilinen Jane Manchun Wong, bu kez Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği gündeme getirdi. Wong attığı tweet ile Facebook ekran paylaşımı özelliğini gözler önüne serdi. Facebook Messenger üzerinde test edilen bu özellik ilerleyen zamanda kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak diyebiliriz.

Görüntülere baktığımızda ekran paylaşma özelliğini aktif hale getirmek için video/sesli arama düğmesinin kullanılacağını görüyoruz. Özellik “Ekranınızı Birlikte Paylaşın” ismiyle uygulamada görüntüleniyor.

Wong yeni özellikle ilgili deneyimlerini de aktardı. Aktarılan bilgilere göre, ekran paylaşımı açıldığında kamera kapanıyor ve sohbetteki herkes açılan ekranı görüyor. Bu anlamda Google’ın MJane Manchun Wongeets uygulamasıyla benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Android tarafında uygulamaya kullanabilmek için kişinin Messenger uygulamasının gizlilik ayarlarından gerekli izni vermesi gerekiyor. Aksi durumda ekran paylaşılamıyor.

Sosyal medya platformları kullanıcı dostu olmak adına her geçen gün yeni testler yapıyor. Bu testler zaman zaman Wong gibi isimler aracılığıyla gündeme geliyor. Ancak, test aşamasındaki bu özelliklerin son kullanıcıya sunulmasının biraz zaman aldığını bilmekte fayda var. Ayrıca, bazı özelliklerin yalnızca test aşamasında kaldığını ve hiçbir zaman kullanıcıya ulaşmadığını da hatırlatalım.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook ekran paylaşma özelliği mobile geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ekran paylaşma özelliği mobile geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ekran paylaşma özelliği mobile geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik