Okunma

Facebook Kayıp Çocukları Bulacak!


13 Ocak 2015 Salı 19:17
Facebook Kayıp Çocukları Bulacak!

Dünyanın en büyük sosyal ağı Faceook, kayıp ve kaçırılan çocukların bulunmasına yardımcı olacak önemli bir projeye imza attı. ABD‘nin Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Ulusal Dairesi ile ortak yürütülen projede, hali hazırda ülkede kullanımda olan AMBER Alert sistemi Facebook üzerinde de devrede olacak.

Haber Kaynağı’nda uyarılar görünecek

Facebook resmi blogundan yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar “hedeflenen arama alanında” kaçırılan ya da kayıp çocuklar için Haber Kaynağı’nda alarmlar yer alacak. Uyarılarda kayıp çocuğun adı, doğum tarihi, cinsiyeti gibi ayrıntılı bilgiler ve fotoğrafı bulunacak.

15-01/13/amberalertfeatured-2.jpg

Amber ALERT’e teknoloji desteği

Haber kaynağı üzerinde görüntülenen AMBER Alerts bildirimleri hem mobil hem masaüstü Facebook sürümlerinde yer alacak. Kullanıcılar isterlerse Facebook tarafından listelenen AMBER Alerts içeriklerini kendi profillerinde ya da özel mesajlarda paylaşabilecek. AMBER Alert sistemine Facebook‘tan kısa bir süre önce Bing ve Google Maps de dahil olmuştu.

:: Sosyal medyanın sosyal sorumluluk alanında yeterince kullanıldığını düşünüyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook Kayıp Çocukları Bulacak!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İyi olur

  2. Mert Ahmet dedi ki:

    bir de þu 404 hatasý alýndýðýnda kayýp ilanlarý yayýnlayacaktý sunucular 2 sene önce felan haberi çýkmýþtý olmadý bu, FB de güzel þeyler yapmaya çalýþýyor ama arkasýnda daha çok sayfa gösterimi kapmak olup olmadýðýný da bilemeyiz

" Facebook Kayıp Çocukları Bulacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Kayıp Çocukları Bulacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Kayıp Çocukları Bulacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "