Okunma

Facebook Canlı Yayın için Snapchat Filtreleri!


25 Haziran 2016 Cumartesi 16:00
Facebook Canlı Yayın için Snapchat Filtreleri!

Facebook, dünyanın en büyük sosyal ağı olarak kullanıcılarına canlı yayın özelliğini bir süredir sunuyor. Peki, bu deneyim daha eğlenceli hale getirilebilir mi? Facebook, yılbaşında aldığı Masquerade şirketiyle bunun üzerinde çalışıyor.

Masquerade şirketi, MSQRD uygulamasının yapımcısı. MSQRD uygulaması da özçekimlerine fitreler, maskeler ve benzeri uygulamalar eklemek isteyenler için popüler bir uygulama.

Snapchat filtreleri, uygulamayı kullananlar için deneyimi daha eğlenceli kılıyor. Kullanıcılar uygulama içerisinde kendilerini kedi, köpek yapabilirken, yüzlerini birbiriyle değiştiriyor ve farklı yüz şekillerine bürünebiliyorlar. Bu durumların bir canlı yayına yansıtılması şüphesiz ki farklı bir deneyim olacaktır.

16-06/25/facebook-live-1466856298.jpg

Bu günlerde gerçekleşen VidCon etkinliğinde yaptığı duyuruda Facebook, Facebook Live’da yakında Snapchat benzeri filtreler sunacağını açıkladı. Snapchat ve Facebook Live, işleyiş olarak çok farklı olsalar da bu filtrelerin Facebook canlı yayınlarına ilginç bir hava katacağı kesin.

:: Snapchat filtrelerini kullanıyor musunuz?
yazarMehmet Arslan

Bilgisayar oyunlarına ayrı bir merakı olan Melik, teknoloji hakkında yazılar yazmayı çok seviyor. Melik’in yeni durağı ise ShiftDelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook Canlı Yayın için Snapchat Filtreleri!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    facebook tıpkı microsoft gibi. fikir hırsızlığından başka bir şey yaptığı yok.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Çok ğuzel

" Facebook Canlı Yayın için Snapchat Filtreleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Canlı Yayın için Snapchat Filtreleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Canlı Yayın için Snapchat Filtreleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "